II Festiwal Książki dla dzieci i Młodzieży „Czytajmy” w ramach projektu Bibliomania

II Festiwal Książki dla dzieci i Młodzieży „Czytajmy” w ramach projektu Bibliomania

Przegląd

W dniach 25-27 września 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego odbędzie się druga edycja Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

Podczas trzydniowej imprezy wszyscy odwiedzający nieodpłatnie będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach, pokazach, lekcjach, spotkaniach autorskich i spektaklach teatralnych, a także posłuchać bajek czytanych na żywo i obejrzeć filmy animowane ze zbiorów Muzeum Animacji Se-Ma-For

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny. Dla najmłodszych, podobnie jak przed rokiem, przygotowane zostaną trzy strefy specjalne: w Warsztatowni odbywały się będą warsztaty oraz zupełnie inne niż w szkole lekcje na wesoło; w Strefie Małego Słuchacza dzieci posłuchają czytanych przez animatorów bajek oraz obejrzą pokazy animacji; na Sali Konferencyjnej w piątek (25 września) odbędzie się konferencja dla specjalistów zajmujących się promocją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w kolejnych dniach odbywały się na niej będą spotkania autorskie, warsztaty i pokazy. Nie zabraknie również strefy targowej z książkami, grami i zabawkami edukacyjnymi.

Szczegółowy program Festiwalu będzie można znaleźć w pierwszych dniach września na stronie https://www.festiwalczytajmy.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/festiwalczytajmy.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.