Spotkanie z Joanna Rudniańską

Spotkanie z Joanna Rudniańską
W ramach obchodów Światowego Dnia Książki
oraz 65. rocznicy powstania w getcie warszawskim
Księgarnia STENTOR zaprasza
na spotkanie poświęcone książce
Joanny Rudniańskiej „Kotka Brygidy”

24 kwietnia 2008 r. o godz. 11.00

W spotkaniu będzie uczestniczyć młodzież gimnazjalna.

Główna bohaterka „Kotki Brygidy”, w czasie wojny kilkuletnia dziewczynka, stawia pytania, jakie może zadać tylko dziecko – bo dla dorosłych odpowiedzi są tak oczywiste, że nawet się nad nimi nie zastanawiają.
 

Agnieszka Holland o książce:
„Od lat śledzę pisanie Joanny Rudniańskiej z niesłabnącym podziwem. Tak inny, „osobny”, autentyczny i zaskakujący jest jej głos. „Kotka Brygidy” w jakimś sensie przebija poprzednie książki. Wydawałoby się, że to książka dla dzieci – ale nie, ona po prostu porusza struny jakiejś zapomnianej, dziecięcej wrażliwości. Gdzieś to z ducha Janusza Korczaka, Haliny Górskiej, tej szlachetnej, czułej, ale i brutalnej w swej prawdzie literatury przedwojennej. Ale jest pisane dziś i brzmi niezwykle współcześnie”.

Gościem specjalnym będzie autorka książki, Joanna Rudniańska

– laureatka wielu nagród literackich, między innymi Międzynarodowej Nagrody imienia Janusza Korczaka; wyróżniona przez IBBY w 2007 r. za książkę „Kotka Brygidy”.

Spotkanie poprowadzi Jolanta Fajkowska

– odznaczona Medalem Powstania w Getcie Warszawskim im. Mordechaja Anielewicza oraz srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis; prezenterka TVP; autorka książki „Autografy”, licznych reportaży telewizyjnych o tematyce kulturalnej i wywiadów ze słynnymi artystami, między innymi z Liv Ullmann, Anthonym Hopkinsem, Normanem Daviesem.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.