Kursy 20 minut każdego dnia – nowość Langenscheidt Polska

Kursy 20 minut każdego dnia – nowość Langenscheidt Polska
 
Kropla drąży skałę, czyli jak opanować język – nie tracąc przy tym głowy
Kursy 20 minut każdego dnia – nowość Langenscheidt Polska

Gdybyśmy sporządzili ogólnopolską listę zarzuconych postanowień noworocznych, w czołówce znalazłyby się bez wątpienia postulaty takie jak ‘będę mniej jadł’, ‘będę uprawiać sport’ i ‘nauczę się języka obcego’. Na dwa pierwsze nie mamy sposobu. Ale na trzeci – owszem. Dzięki kursom 20 minut każdego dnia Wydawnictwa Langenscheidt Polska samodzielna nauka języków obcych stanie się łatwiejsza i bardziej efektywna!

Znajomość języka obcego jest we współczesnym świecie niezbędna. Tego nie trzeba nam powtarzać, bo żyjąc w tym ‘współczesnym świecie’ parę lat, zdążyliśmy usłyszeć ten truizm setki razy – od rodziców w domu, od nauczycieli w szkole, a może i od pracodawców. Co jakiś czas więc podejmujemy próbę nauczenia się jakiegoś języka obcego i próba ta wygląda zawsze tak samo. Najpierw, zwykle na kanwie noworocznych postanowień lub innych życiowych podsumowań, pałamy do nauki języka dzikim entuzjazmem. Chcieć to móc – myślimy i, czując rozpierającą nas wewnętrzną moc, z ogniem w oczach biegniemy do księgarni, by – zależnie od fantazji – zaopatrzyć się w podręczniki, płyty, kasety albo program komputerowy do samodzielnej nauki angielskiego, niemieckiego, francuskiego albo zgoła chińskiego. Przynosimy te – dość kosztowne przecież – cuda do domu, wyłączamy telefon i rozpoczynamy naukę. Na początku idzie nam całkiem nieźle. Jesteśmy z siebie dumni, bo ślęczymy nad książkami po dwie godziny bez przerwy. Cóż za samodyscyplina i siła charakteru! Po pierwszych tygodniach nauka języka staje się jednak jakby mniej zajmująca. Coraz częściej myślimy, że może zamiast angielskiego czy francuskiego powinniśmy byli wybrać coś bardziej rozrywkowego, naukę haftu na przykład albo jazdy konnej. Z dwóch godzin robi nam się godzina, potem czterdzieści minut, a potem wymyślamy już tylko preteksty, aby dziś akurat niczego się nie uczyć. Oczywiście, po jakimś czasie doświadczamy nawrotu entuzjazmu i… historia się powtarza.

Niestety, aby nauczyć się języka samodzielnie, trzeba mieć nie byle jaką motywację (patrz: Stanisław Wokulski) albo… uczyć się go małymi porcjami. Po dwadzieścia minut dziennie.
Kropla drąży skałę – powiada przysłowie, a prawda w nim zawarta jak ulał pasuje właśnie do nauki języków. Metodycy nauczania odkryli już dawno, że nie ilość materiału przyswojona na raz, ale częste powtarzanie małych porcji informacji zapewnia szybką i efektywną naukę angielskiego, francuskiego, niemieckiego, a także – chińskiego.
 Nawet osoby bardzo zapracowane z łatwością wygospodarują w swoim programie dnia dwadzieścia minut na naukę języka. Dwadzieścia minut to trochę więcej niż kwadrans. Tyle zajmuje ugotowanie ziemniaków albo obejrzenie odcinka serialu w telewizji. Dwadzieścia minut to zaledwie jedna trzecia godziny i warto poświęcić ten czas na inwestowanie w siebie!

Aby ułatwić pracę wszystkim, którzy szanują swój czas i mają już dość zarzuconych noworocznych postanowień, Wydawnictwo Langenscheidt Polska przygotowało specjalną ofertę. Kursy 20 minut każdego dnia to starannie opracowany program, dzięki któremu każda minuta poświęcona nauce języka zostanie efektywnie wykorzystana. W serii ukazały się już kursy niemieckiego i angielskiego. Na początku maja do księgarń trafi włoski i hiszpański, a pod koniec maja – francuski!
Kursy 20 minut każdego dnia, przygotowane przez doświadczonych lingwistów i metodyków nauczania, zawierają optymalne dawki informacji, dzięki którym systematyczna nauka języka stanie się łatwiejsza i ciekawsza. To także idealny trening silnej woli, która przyda się, kiedy zechcemy na przykład… uprawiać sport!

Langenscheidt Polska jest działającym od wielu lat na polskim rynku wydawcą słowników, książek pomocniczych i podręczników do nauki języków obcych. Od 2004 roku jest również wyłącznym dystrybutorem i wydawcą publikacji językowych i turystycznych marki Berlitz. W zeszłym roku wydawnictwo wprowadziło do swojej oferty słowniki i poradniki z zakresu języka polskiego przygotowane przy współpracy z autorytetami z dziedziny poprawnej polszczyzny.

Już w sprzedaży:

•    Język angielski. 20 minut każdego dnia,  opr. miękka, 145×210, 200s + CD, cena: 19,90 zł; ISBN: 978-83-7476-379-0
•    Język niemiecki. 20 minut każdego dnia, opr. miękka, 145×210, 200s + CD, cena: 19,90 zł; ISBN: 978-83-7476-380-6

W maju 2008 roku ukażą się następujące tytuły:

•    Język włoski. 20 minut każdego dnia, opr. miękka, 145×210, 200s + CD, cena: 24,90 zł; ISBN: 978-83-7476-385-1
•    Język hiszpański. 20 minut każdego dnia, opr. miękka, 145×210, 200s + CD, cena: 24,90 zł; ISBN: 978-83-7476-386-8
•    Język francuski. 20 minut każdego dnia, opr. miękka, 145×210, 200s + CD, cena: 24,90 zł; ISBN: 978-83-7476-387-5

Więcej informacji: www.langenscheidt.pl
 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.