Wydawnictwo Prawnicze LexisNexix – podsumowanie 2007 roku

Wydawnictwo Prawnicze LexisNexix – podsumowanie 2007 roku
W 2007 roku Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis osiągnęło przychody na poziomie 34 490 183,64 zł, co daje 2,2% spadek w stosunku do roku 2006.
 
 
 
W ciągu całego roku LexisNexis wydało 245 tytułów książek z czego aż 74 stanowiły nowości wydawnicze. Liczba sprzedanych egzemplarzy książek wzrosła o 8% i przekroczyła 350 tys.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2007 roku były: Informator Prawniczy 2008, Ustawa o gospodarce nieruchomościami, KPC Komentarz, KC Komentarz, Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz; Ustawa o komornikach sądowych; Zarys metodyki pracy sędziego w spr. cyw., zaś w zakresie podręczników akademickich: Historia ustroju i prawa polskiego, Prawo międzynarodowe publiczne, Postępowanie cywilne, Prawo rzeczowe, Powszechna historia państwa i prawa, Postępowanie administracyjne.

 
 
 
Dynamiczny rozwój oferty nastąpił zwłaszcza w zakresie profesjonalnych serwisów elektronicznych. Serwis Prawniczy LexPolonica dzięki licznym usprawnieniom poprawiającym komfort wyszukiwania informacji oraz szybkiej aktualizacji stanu prawnego całej bazy wzmocnił swoją pozycję na rynku, zwłaszcza w obszarze internetu. Na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie unikalnego systemu informowania o oczekujących zmianach (Alerty).

Sukcesem 2007 roku okazał się także Serwis Prawno-Gospodarczy, który w kilka miesięcy po włączeniu do oferty przekroczył liczbę 1000 klientów. Serwis ten wpisuje się w biznesową cześć oferty LexisNexis, udostępniając informacje gospodarcze na temat firm i osób, prezentowane w unikatowym interfejsie.

Nowością w ofercie LexisNexis był także międzynarodowy serwis News&Business oferowany w USA już od połowy lat 70-tych. Zarówno platforma technologiczna, jak i kontent serwisu rozwijane są na bieżąco pod kątem lokalnych rynków, na których jest on sprzedawany. W 2007 roku do grona agregowanych w serwisie źródeł informacji dołączyli czołowi polscy wydawcy pracy: Gazeta Wyborcza, Gazeta Prawna, Media&Marketing, Serwis Ekonomiczny PAP i inni. 
   
W 2008 roku Zarząd LexisNexis tworzą: Adam Małachowski – Prezes Zarządu, Dyrektor Operacyjny; Tomasz Laskowski – Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy; Dorota Piasecka – Członek Zarządu, Dyrektor Ds. Zasobów Wydawniczych i Rozwoju Produktów; Tomasz Łukomski – Członek Zarządu, Dyrektor Personalny.

 
Plany na 2008 rok:

Plany rozwoju oferty elektronicznej LexisNexis w pierwszym kwartale skupiają się na Serwisie Prawno-Gospodarczym. LexisNexis wykorzystując doświadczenie międzynarodowego dostawcy kompleksowych rozwiązań z zakresu prawa, zarządzania ryzykiem oraz informacji gospodarczej news & business w Europie, USA i Afryce  zamierza wykorzystać zasoby i doświadczenia niedostępne dla innych. Serwis Prawno-Gospodarczy będzie poddawany dynamicznej rozbudowie. Najbliższe zmiany zostaną wprowadzone z końcem I kwartału 2008 roku i zapewnią jeszcze pełniejszą gamę narzędzi do analizowania ryzyka związanego z szeroko pojętym biznesem.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.