Wydawnictwo Bosz – podsumowanie 2007 roku

Wydawnictwo Bosz – podsumowanie 2007 roku
Wydawnictwo BOSZ powstało w 1994 roku, a jego założycielami są Barbara Kaniewska–Szymanik i Bogdan Szymanik. Oficyna specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach książkowych. Wiele książek powstaje przy współpracy z czołowymi placówkami kulturalnymi w Polsce.
W roku 2007 Wydawnictwo po raz drugi zorganizowało przedsięwzięcie pod nazwą „Bieszczadzkie lato z książką”, mające na celu popularyzację książki i promocję czytelnictwa. Impreza, tym razem dwudniowa, odbyła się 14 lipca w Lesku i  15 lipca 2007 r. w Przemyślu i miała charakter mini-targów książki.
Główną atrakcją Bieszczadzkiego Lata z Książką były spotkania z autorami, które odbywały się zarówno w Lesku (w Bibliotece Miejskiej i w Domu Kultury) jak i w Przemyślu (w Klubie „Niedźwiadek” i w Muzeum Historii Miasta Przemyśla).
Imprezę uatrakcyjnił również występ Jacka Wójcickiego w amfiteatrze w Lesku oraz koncert Anny Szałapak, zorganizowany w niezwykle malowniczej scenerii Zamku kazimierzowskiego w Przemyślu.

Przedsięwzięcie zebrało tłumy zainteresowanych i zyskało bardzo pozytywne opinie środowiska.

 
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2007 roku były:
  • Macierzyństwo. Ciąża i poród
  • Przewodnik Małopolska
  • Dwór w starej Fotografii
  • Poland od morza do gór
  • Polska od morza do gór
  • Poradnik astrologiczny
W 2007 roku Wydawnictwo Bosz osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 2,36 mln zł., co daje 1,7% spadek w stosunku do roku 2006. Sprzedaż internetowa wygenerowała 2% obrotów.
 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 46 tytułów, w tym 30 nowości. Łącznie sprzedano 95 512 egzemplarzy książek. W planach na 2008 rok znajduje się wydanie 45 tytułów, w tym 37 nowości.
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.