Porywający kobiecy kryminał

Porywający kobiecy kryminał
Porywający kobiecy kryminał „Zabójczy spadek uczuć” Katarzyny Gacek i Agnieszki Szczepańskiej właśnie trafia do księgarń.

„Zabójczy spadek uczuć” to błyskotliwy debiut niezwykle obiecującego duetu, który znalazł się na liście bestsellerów największej księgarni internetowej Merlin.pl na długo przed ukazaniem się. Właśnie trafia do księgarń.

 

Powieść, osadzona we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełna zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru, lekkością pióra nie ustępuje królującej od lat w tym gatunku Joannie Chmielewskiej. Świetnie dozowane napięcie i błyskotliwy dowcip zadowolą najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek z miłością w tle.

Beata Jakubowska, typowa romantyczka i świeżo upieczona narzeczona, z zaangażowaniem oddaje się przygotowaniom do ślubu swoich marzeń. Przeszkadza jej w tym przyjaciółka Monika, która podejrzewa, że ukochany Beatki nie jest tym, za kogo się podaje. Za nic mając gorące uczucia przyjaciółki, rozpoczyna śledztwo, które, wbrew kryminalnym standardom, zaczyna się bez ofiar i zbrodni, a kończy… trupem! Przyjaciółki łączy całkowity brak umiejętności detektywistycznych, kryminalistycznego doświadczenia, sprzętu (chociażby samochodu), a dzieli – ambiwalentne uczucie do głównego podejrzanego.

Mimo piętrzących się przeszkód, krok po kroku – w brawurowych akcjach i wśród przezabawnych zdarzeń – udaje się bohaterkom posuwać śledztwo do przodu, aż do zaskakującego finału.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.