Wydawnictwo Adam Marszałek w 2007 roku

Wydawnictwo Adam Marszałek w 2007 roku
Wydawnictwo Adam Marszałek zostało założone 9 października 1990 r. w Toruniu przez dra Adama Marszałka, który jest również jego prezesem.
Oficyna specjalizuje się w wydawaniu książek naukowych i popularnonaukowych (blisko 90 proc. oferty) przede wszystkim z zakresu: historii, ekonomii, pedagogiki, politologii, stosunków międzynarodowych oraz problemów bezpieczeństwa.
Firma zatrudnia 29 pracowników etatowych. W 2008 roku planuje zmniejszyć zatrudnienie o 3 osoby. 
 
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2007 roku były książki poświęcone terroryzmowi oraz Maciej Franz „ Idea Państwa kozackiego na ziemiach ukraińskich w XVI – XVII wieku”; Irena Sławińska „Chińszczyzna”; Janusz Gajda, Stanisław Juszczyk, Bronisław Siemieniecki „Edukacja Medialna”; Marzena Cichosz „Autokreacja wizerunku polityka”; Radosław Sikora „Fenomen Husarii”.
 
Sprzedaż książek w Oficynie jest sezonowa. Największe obroty notuje się na wiosnę oraz od września do grudnia. W tym czasie firma sprzedaje 50% swojej produkcji.
 
W 2007 roku  Wydawnictwo Adam Marszałek wypracowało przychód ze sprzedaży książek wynoszący 9,4 mln zł. Przychody ogółem wyniosły 10,5 mln zł. 
 
 
 
W roku ubiegłym Oficyna wydała 426 tytułów. Łącznie sprzedano 0,85 mln egz. książek.
 
W roku 2008 Wydawnictwo Adam Marszałek planuje zmniejszyć ilość wydawanych tytułów do poziomu 350 rocznie. Swoje moce firma przeznaczy na opracowanie i wydanie książek chińskich w Polsce oraz chińskich i angielskich wersji swoich tytułów w Chinach. Proces ten już się rozpoczął i obecnie na różnych etapach procesów wydawniczych znajdują się 4 książki autorów chińskich, które Oficyna zamierza opublikować w I poł. tego roku oraz 3 książki polskich autorów przeznaczonych do Chin i 2 książki na rynek macedoński (tomik poezji Romana Śliwonika i Krzysztofa Gąsiorowskiego).
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.