Podręcznik umiejętności studiowania

Podręcznik umiejętności studiowania
Podręcznik umiejętności studiowania
Eksperymentuj. Odkrywaj. Działaj twórczo. Naucz się studiować

 

 
 
Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukazał się właśnie „Podręcznik umiejętności studiowania”, prezentujący siedem kroków w procesie uczenia się.

Książka powstała w oparciu o praktyczne doświadczenia studentów na przestrzeni dziesięciu lat. Jej główne założenia testowało ponad 50 tysięcy studentów i wykładowców, a ich komentarze zostały włączone do obecnego wydania. Jest to przewodnik, z którego można korzystać albo swobodnie wybierając to, co potrzebne, albo też pracując kolejno nad rozdziałami poświęconymi konkretnym aspektom uczenia się.

Umiejętności potrzebne do studiowania na wyższej uczelni nie pojawiają się nagle w pełni wykształcone, podobnie jak budynek nie pojawia się gotowy znikąd – pracę nad nim zaczyna się od fundamentów. Rozwijać i doskonalić te umiejętności możemy na każdym etapie nauki, w toku praktyki, za sprawą błędów i prób, dzięki wsparciu innych i własnej refleksji. Zaskakujące, jak bardzo nasze myślowe i językowe zdolności rozwijają się dzięki wytrwałemu studiowaniu.
Istnieją jednak elementarne podstawy, które mogą pomóc wystartować z dogodnej pozycji, nauczą korzystania z dróg na skróty i usprawnią proces uczenia się.  Dzięki niezwykle czytelnej strukturze książki, przejrzyście wyodrębnionym stałym działom
oraz atrakcyjnej szacie graficznej z setkami ciekawych ilustracji przybliżających omawiane zagadnienia Podręcznik umiejętności studiowania stał się podstawową lekturą dla studentów na wielu europejskich uniwersytetach.
 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.