Wydawnictwo RM poleca serię KRÓTKA HISTORIA…

Przegląd

Jesienią 2016 roku Wydawnictwo RM zaprezentowało pierwsze dwa tytuły z serii KRÓTKA HISTORIA poświęcone odpowiednio filozofii i nauce. Tytuły szybko zyskały uznanie ambitnych Czytelników. W połowie października br. serię wzbogacą następujące tytuły: ,,Krótka historia opium”, ,,Krótka historia ekonomii”, ,,Krótka historia medycyny” oraz ,,Krótka historia religii”.

,,Krótka historia opium” prezentuje historię najbardziej fascynującego z narkotyków, od pierwszych dowodów uprawy maku przez mężczyznę z epoki kamiennej po dzisiejszy handel opium w Afganistanie.

 

,,Krótka historia ekonomii” naświetla czołowe idee ekonomiczne, a także siły i dylematy kształtujące współczesny świat w czasach, w których wydają się ważniejsze niż kiedykolwiek

,,Krótka historia medycyny” to niezwykle absorbująca książka dwóch wybitnych amerykańskich lekarzy, którzy opisują przełomowe odkrycia w historii medycyny europejskiej, przywołuje do życia pionierów, którzy za nimi stali, a także przekazuje emocje, jakie wiązały się z tymi dokonaniami. Bez opisanych tu odkryć medycyna, taka jaką dziś znamy, nie byłaby możliwa.

Natomiast ,,Krótka historia religii” to książka napisana z głębokim szacunkiem i dbałością o prawdę. Pokazuje, jakich odpowiedzi udzielał człowiek w swoich dziejach na pytania będące fundamentem religii: Skąd się wziął wszechświat, a w nim człowiek? Czy istnieje ktoś, kto ich stworzył? Czy śmierć jest końcem wszystkiego? Czy czeka nas może coś jeszcze?

 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.