"Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren" w sprzedaży

"Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren" w sprzedaży
Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren
Christina Björk
tekst
Eva Eriksson
ilustracje

 

 
 
Czy chcecie razem z Astrid pobawić się w „nie dotykać podłogi”, spotkać jej najlepszą przyjaciółkę Madikę, wchodzić na dachy, skakać na sianie, budować groty w trocinach i poczuć zawrót głowy z powodu olbrzyma Bam-Bama?
Skąd Astrid Lindgren czerpała pomysły do swoich książek, tak bliskich dzieciom? Oczywiście z własnego dzieciństwa! Przygody Astrid to biograficzna opowieść dla dzieci o dziecięcych latach Astrid Lindgren. Towarzyszymy jej w zabawie, nauce i wszelkich figlach. Poznajemy jej rodzinę oraz całe grono otaczających ją osób, z których wiele stało się inspiracją do postaci stworzonych później przez pisarkę. Książka aż kipi od ilustracji Evy Eriksson, przeplatanych czarno-białymi fotografiami z dzieciństwa Astrid. Co kilka stron pojawiają się specjalne żółte rozdziały, z których dowiemy się, jak Astrid Lindgren wykorzystała później w swoich książkach opisywane miejsca, zdarzenia i osoby. Tu z kolei przypomnimy sobie kultowe już ilustracje Björna Berga, Ilon Wikland czy Ingrid Vang Nyman.
W drugiej części książki znajdziemy mini-przewodnik po Vimmerby, rodzinnym miasteczku Astrid Lindgren, gdzie do dziś zachowała się większość budynków z jej dzieciństwa oraz gdzie w specjalnym parku zrekonstruowano jej książkowe światy. Dowiemy się pokrótce, jak potoczyło się dorosłe życie Astrid. Zapoznamy się z pełną bibliografią wydanych w Szwecji książek pisarki z uwzględnieniem polskich tłumaczeń. Jest to pierwsze takie zestawienie drukowane w Polsce – nieocenione źródło informacji dla pasjonatów twórczości Astrid Lindgren.
Wspaniała lektura dla każdego miłośnika książek Astrid Lindgren oraz wszystkich zafascynowanych jej niezwykłą osobą. Książka dla małych, średnich i dużych, książka zdecydowanie rodzinna!

Christina Björk
, ur. 1938, szwedzka pisarka, w swoich książkach wprowadza dzieci w świat sztuki i literatury. Autorka przetłumaczonej na polski Linnei w Ogrodzie Moneta.
Eva Eriksson, ur. 1949, jedna z najpopularniejszych szwedzkich ilustratorek, nagradzana licznymi nagrodami w kraju i za granicą. Zilustrowała m.in. serię książeczek o Maksie, które ukażą się wkrótce nakładem Wydawnictwa Zakamarki.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.