Elementarz w podskokach

Przegląd

Czytanie w zabawie! – dla przedszkolaka i dla „szkolniaka”. To nie jest podręcznik. To znakomity prezent dla dziecka. Książka, w której wszystko jest możliwe: poznawanie liter oraz nauka czytania przez ruch, zanurzenie w świecie wyobraźni,  zabawa słowami i zadania-wyzwania, inne niż zwykle.

„W podskokach”, bo szczęśliwe i ciekawe świata dziecko nie chodzi, ale podskakuje.

“W podskokach”, bo nauka czytania z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale z różnorodnymi aktywnościami – gestami, mimiką, aktywnościami parateatralnymi.

Ten radosny i kreatywny elementarz  „dorasta” razem z dzieckiem. Maluszki będą korzystały z najprostszych aktywności, starsze dzieci skupią się na słowie.

Napisany przez pedagog o niezwykłej energii – Małgorzatę Swędrowską – która od lat prowadzi warsztaty i seminaria dla dzieci i dorosłych, m.in. dla Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli, pracuje w szkole i wykłada na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wiersze oraz opowiadanka napisała wspaniała autorka książek dla dzieci – Agnieszka Frączek, a zilustrowały dwie fantastyczne artystki – Ewa Poklewska-Koziełło i Agnieszka Żelewska.

Poleca Centrum Edukacji Dziecięcej.

 

Więcej informacji o książce przeczytasz na stronie: https://publicat.pl

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.