Najnowsza powieść Douglasa Prestona

Najnowsza powieść Douglasa Prestona
„Kanion Tyranozaura” 
Douglas Preston
 
 
 
Czy zaginiona skała księżycowa kryje w sobie klucz do największego odkrycia naukowego wszech czasów?

Tom Broadbent i Sally Colorado, bohaterowie znani już z powieści “Testament” Douglasa Prestona, pojawiają się w kolejnym przygodowym thrillerze, którego akcja rozgrywa się tym razem w gorącym, piaszczystym Nowym Meksyku.

Broadbent znajduje na pustyni umierającego, postrzelonego mężczyznę, który przekazuje mu przed śmiercią wypełniony tajemniczymi cyframi notes, błagając: “Przekaż to mojej córce”. Tom postanawia spełnić tę prośbę, ukrywa przed prowadzącymi śledztwo władzami notatnik i próbuje na własną rękę zidentyfikować jego autora. Zawarta w tekście mapa okazuje się niesamowitym odkryciem naukowym, o ogromnej wartości, które sprowadza na Toma i jego żonę pościg psychopatycznego mordercy. Zabójcę wynajął brytyjski paleontolog, poszukujący doskonale zachowanych szczątków tyranozaura…

Preston osiągnął coś niemożliwego: połączył naukową fikcję, specjalność Michaela Crichtona,
i dreszcz strachu, znany z powieści grozy Stephena Kinga,
tworząc jedną z najbardziej elektryzujących książek XXI wieku.

USA Today

Douglas Preston – regularnie pisze o archeologii dla “New Yorkera”. Pracował w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej i wykładał anglistykę na Uniwersytecie Princetown. Obecnie jest współpracownikiem Laboratorium Antropologicznego w Santa Fe. Preston jest autorem trzech powieści, w 2006 roku ukazała się w Polsce jedna z nich, “Testament”.
 

 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.