Powieść o kawalerach maltańskich już w księgarniach

Powieść o kawalerach maltańskich już w księgarniach
Powieść o kawalerach maltańskich już w księgarniach
 
 
 
Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo ukazała się powieść o kawalerach maltańskich i ostatniej krucjacie, “Ogniem i żelazem” Davida Balla. Miłość i odwaga, niewinność i zdrada, epicka opowieść o starciu dwóch cywilizacji – Wschodu i Zachodu, na jałowej wyspie, gdzie wykuwała się przyszłość… Od okrucieństwa targów niewolników w Algierze przez majestat Topkapi, sułtańskiego seraju w Konstantynopolu, do konwentu szlachetnych kawalerów maltańskich.

Morze Śródziemne, wiek XVI. Malta, wyspa leżąca w samym centrum najważniejszych morskich szlaków między chrześcijańskim Zachodem a Imperium Otomańskim na Wschodzie, rządzona przez starodawny Zakon Kawalerów Świętego Jana, staje się sceną, na której ważyć się będą losy świata. Ręka opatrzności zmienia nagle los jednego z jej synów, gdy młody Nicolo Borg zostaje pojmany przez handlarzy niewolników z Barbarii i wysłany w niezwykłą podróż na dwór najwspanialszego władcy muzułmańskiego świata. Przemianowany na Aszę, myślący o ucieczce nawet wtedy, gdy ślubuje posłuszeństwo bogu swoich panów i uczy się ich kultury i sztuki wojennej, ten niewinny chłopiec staje się jednym z nagroźniejszych dowódców sułtana.

David Ball odwiedził pięćdziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Żył i pracował w różnych częściach Afryki. Zbierając materiały do swej głośnej powieści historycznej Empires of Sand cztery razy przebył Saharę i tylko raz tam zabłądził. Przygotowanie materiałów do wielokrotnie nagradzanej i znakomicie przyjętej przez krytyków powieści Ogniem i żelazem zaprowadziło go do Stambułu, Algieru i na Maltę – małą wyspę, gdzie dotąd nie zabłądził. Mieszka w Górach Skalistych z żoną Melindą i dziećmi.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.