Atlas zabytków Polski – nowość Carta Blanca

Atlas zabytków Polski – nowość Carta Blanca
Nowość wydawnicza: Atlas zabytków Polski
W połowie kwietnia 2007 r. w sprzedaży znajdzie się Atlas zabytków Polski. Najnowsza propozycja wydawnictwa Carta Blanca pozwala zlokalizować najcenniejsze budowle lub ich pozostałości, będące świadkami najważniejszych wydarzeń polskiej historii.

Atlas zabytków Polski to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wybierają się w drogę w poszukiwaniu turystycznych atrakcji danego regionu. Niniejszą publikację można potraktować jako pomoc dla tych którzy lubią przemierzać Polskę polując na turystyczne atrakcje, ale i dla tych, którzy po prostu szukają inspiracji – gdzie pojechać i jak spędzić czas w danym regionie.

Czytelnicy znajdą tu ogromny wybór zabytków: zarówno tych, które regularnie gromadzą tłumy turystów, jak i miejsc nieco zapomnianych, położonych z dala od ruchliwych tras komunikacyjnych. 

Propozycja wydawnictwa Carta Blanca to atlas Polski w skali 1:300 000 i planami dzielnic 10 miast. Atrakcje turystyczne – przede wszystkim zamki, pałace i dwory, muzea, skanseny, zabytki sakralne różnych wyznań, zabytki techniki, nowożytne fortyfikacje, atrakcje przyrodnicze, obiekty z listy UNESCO, a także atrakcje w pozostałych kategoriach – są tu zaznaczone i opisane bezpośrednio na mapie. Sygnatury zabytków wraz z krótkim opisem, znajdują się tuż przy nazwie miejscowości. Opracowany w ten sposób czytelny układ atlasu pozwala zaplanować podróż z uwzględnieniem interesujących miejsc i obiektów.

Wydanie Atlasu zabytków Polski w twardej oprawie zostało rozszerzone o fotograficzny przegląd najważniejszych stylów architektonicznych i typów budowli – od średniowiecznych kościołów romańskich, przez ludową architekturę drewnianą, po monumentalne gmachy z okresu PRL.

 
      
 
Zalety i cechy charakterystyczne:
  • Atlas Polski z mapą 1:300 000
  • Znaczne zagęszczenie atrakcji turystycznych
  • Czytelne, łatwe do zapamiętania symbole zabytków
  • Podpisy wszystkich atrakcji bezpośrednio na mapie
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.