Carta Blanca z Axel Springer Polska

Carta Blanca z Axel Springer Polska
„Uwielbiam Polskę. Atlas turystyczny” to nowy, ukazujący się w odcinkach bezpłatny dodatek do Dziennika Polska Europa Świat. Od 14 kwietnia w 20 kolejnych weekendowych wydaniach DZIENNIKA czytelnik znajdzie przewodnik po miejscach, które warto zobaczyć w Polsce. Cykl opracowało wydawnictwo Carta Blanca.

Wyróżniająca koncepcja serii „Uwielbiam Polskę” polega na połączeniu zalet atlasu samochodowego i przewodnika.

Wszystkie atrakcje turystyczne, m.in. zabytki, przyroda i imprezy cykliczne, są podpisane bezpośrednio na mapie, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z atlasu. Jednocześnie dzięki atrakcyjnej grafice i skali 1:300 000 arkusze zachowują czytelność i przejrzystość. Największe atrakcje zostały obszerniej opisane obok mapy. Atlas zawiera również praktyczne informacje na temat wybranych obiektów noclegowych i restauracji z podziałem na kategorie cenowe, a także podaje numery telefonów do punktów informacji turystycznej.

Za opracowanie cyklu „Uwielbiam Polskę” odpowiada wydawnictwo turystyczne Carta Blanca. Jacek Sztolcman, prezes zarządu :
– W naszym planie marketingowym na 2007 rok duży nacisk położyliśmy na promocję wizerunku firmy jako poważnego i wiarygodnego wydawcy z branży turystycznej. Współpraca z Axel Springer Polska bardzo dobrze wpisuje się w ten plan. Pierwsze odcinki atlasu pojawią się na początku naszego głównego sezonu sprzedażowego i będą wychodzić do końca wakacji. Jak wiadomo, emisja powiązana jest z dużą kampanią promocyjną, na której skorzysta również nasze wydawnictwo.

Część pierwsza oprowadza czytelników po północno-zachodniej części Pomorza. Michał Kucharski, dyrektor wydawniczy Carta Blanca:

– Czytając o turystycznych atrakcjach tego regionu, trudno opanować przemożną chęć, żeby ruszyć na Pomorze jak najszybciej. Można wdrapać się na szczyt latarni morskiej w Niechorzu, odwiedzić zamek ostatniego wikinga Bałtyku w Darłowie, wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego na poszukiwania bielika albo niespiesznie pospacerować po „gwiazdorskich” Międzyzdrojach.
Z jednej strony kusi wizja nadmorskich krajobrazów, a z drugiej mnóstwo atrakcji czekających w głębi lądu. 

Ten atlas udowadnia, że w każdym zakątku Polski można znaleźć dla siebie coś ciekawego. Wystarczy wiedzieć, gdzie i jak szukać. Autorzy serii skupili się na tym, żeby pomóc i doradzić Czytelnikom, pozostawiając im jednak możliwość indywidualnego wyboru celu podróży.

 
Tytuł i logo „Uwielbiam Polskę” stworzyła agencja PZL obsługująca DZIENNIK.

Wydawnictwo Carta Blanca działa na rynku od 2000 r. i specjalizuje się w opracowaniu atlasów, przewodników i albumów, a także map turystycznych i edukacyjnych, zarówno w formie własnej działalności wydawniczej, jak i usług świadczonych innym wydawcom i firmom. W październiku 2006 r. spółka weszła do Grupy Wydawniczej PWN. 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.