Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik

Przegląd

KOTLET_okladka

Pewnego dnia Kotlet postanowił skręcić w innym kierunku. Spakował się na wynos, wystawił kciuk do góry i wyruszył w autostopową podróż, która zakończyła się osiem miesięcy później na drugiej półkuli – w Indonezji.

Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie książka Mateusza Kotlarskiego (tytułowego Kotleta) pt. Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik.

DCIM104GOPRO

DCIM104GOPRO

Opowieść Kotleta to ponad 30 tysięcy kilometrów przemierzonych autostopem przez Rosję, Mongolię, Chiny, Laos, Tajlandię, Kambodżę, Birmę, Malezję, Singapur i Indonezję. To przedzieranie się przez syberyjską tajgę i biwakowanie nad Bajkałem. To mieszkanie z mongolską rodziną w jurcie i rozpaczliwe próby porozumienia się z Chińczykami, aby dotrzeć pod Tybet. To praca przy żniwach ryżu w Laosie i budowanie domków na wodzie w Kambodży. To zdobywanie górskich szczytów Birmy i przemierzanie tajskich mórz jachtostopem. To obozowanie w wulkanie na Sumatrze i przekraczanie indonezyjskiego równika. Opowieść Kotleta to również próba zmierzenia się z rzeczywistością życia w drodze, różnicami kulturowymi oraz przyziemnymi problemami związanymi z domem upchanym w plecaku. To historia niezwykła, powstała ze zwykłego połączenia odrobiny fantazji, ogromnego samozaparcia i dostatku wolnego czasu. Zapraszamy więc w niezwykłą autostopową podróż!

Wydawnictwo zaprasza na serię spotkań z autorem:4. Bukitt

31 maja 2016, godz. 18:30 – Gdańsk, 18 Południk, ul. Garncarska 7-9
7 czerwca, godz. 19.00 – Niepołomice,
MCDiS, ul. Spółdzielcza 2
9 czerwca, godz. 18:00  – Kraków, Dworek Białoprądnicki
, ul. Papiernicza 2
13 czerwca, godz. 19:00 – Kraków, Klub Podróżników Atlantyda,
Dajwór 3
14 czerwca, godz. 19:00 – Warszawa, Południk Zero
, ul. Wilcza 25
16 czerwca, godz. 18:00  – Wadowice, Wadowickie Centrum Kultury,
ul. Teatralna 1

Książka Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik dostępna jest na stronie wydawcy również w wersji ebook, w formatach: pdf, mobi, epub.

Link do książki

5. Maninjau

O autorze:

Mateusz Kotlarski – Częściej nazywany Kotletem niż własnym imieniem, co w pewien sposób lubi. Nie lubi za to być nazywany podróżnikiem, bo uważa że wyprawy służą mu tylko do spróbowania w życiu możliwie najwięcej i ostatecznego wybrania, co chce w nim robić. Uwielbia góry. Na całym świecie poszukuje krajobrazów piękniejszych od tych w Polsce, choć tak naprawdę nie wierzy w ich istnienie. Inżynier budownictwa, który sam zdziwiony jest powstaniem tej książki. Więcej o Kotlecie można przeczytać na jego blogu Kotlet na wynos: http://kotletnawynos.blogspot.com/

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.