Niezwykła podróż do krainy alfabetu

Niezwykła podróż do krainy alfabetu
Pociąg z literkami po raz szósty!
Niezwykła podróż do krainy alfabetu!

 

 
 
Nakładem wydawnictwa Zielona Sowa ukazuje się właśnie szósta część Pociągu z literkami, niezwykle popularnej serii książeczek dla dzieci, autorstwa Łukasza Dębskiego.
 
W tej części autor proponuje swoim małym czytelnikom podróż do krainy kolejnych liter alfabetu – głównymi bohaterami stają się literki „s”, „sz”, „t”, „ś” oraz przysparzająca największych kłopotów literka „u”. Tak jak w poprzednich książeczkach z tego cyklu, tu również nie zabrakło wesołych rymowanek, zabawnych, ale i pouczających historyjek, zagadek i łamigłówek.
Zgłębianie tajemnic alfabetu staje się tu pretekstem do wzbudzania w dziecku ciekawości oraz poszerzania jego wiedzy o otaczającym świecie.
 
W tej części serii mali czytelnicy mają okazję przejść szybki kurs składania ubrań oraz sznurowania butów,  mogą dowiedzieć się również, jak przyrządzić smakowite szaszłyki, na czym polega segregacja śmieci, czy też jak skonstruować teatralne kukiełki.
 
Tradycyjnie na końcu Pociągu znajduje się Poradnik rodzica, zawierający informacje na temat rozwoju dziecka oraz wskazówki i rady, jak najlepiej wykorzystać zawarte w książeczce ćwiczenia.
 
Atutem, nie tylko tej części, ale całej serii, są zabawne i niezwykle pomysłowe, tworzone często w postaci kolaży ilustracje autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej.

Łukasz Dębski, Pociąg z literkami. Część 6., Zielona Sowa 2007.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.