WSiP nagrodzone

WSiP nagrodzone
NAGRODY DLA WSiP NA XII TARGACH EDUKACYJNYCH „EDUKACJA”

 
„Seria z Plastelinkiem” WSiP otrzymała Medal XII Targów Edukacyjnych „EDUKACJA” 2007. Jury targowych konkursów nagrodziło też Wydawnictwa tytułem Produkt Klasy Marzeń za zeszyty z ćwiczeniami „Potrafię więcej” i „To nie takie trudne” z cyklu „Wesoła Szkoła” oraz za cykl edukacyjny „Ciekawa Chemia”.

Wyróżnienia otrzymały także wydane przez WSiP cykl edukacyjny „Przyrodo witaj” oraz seria podręczników do języka niemieckiego „Punkt”.

 
Od 28 do 30 marca 2007 w halach wystawienniczych TARGÓW KIELCE odbywały się XII Targi Edukacyjne „EDUKACJA”. Wśród prawie 140 wystawców ofertę prezentowały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, należące do Grupy Kapitałowej WSiP.

WSiP i WAiP otrzymały podczas targów nagrody i wyróżnienia.

Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Reginy Renz Rektora Akademii Świętokrzyskiej przyznało Wydawnictwom Szkolnym i Pedagogicznym:

  • MEDAL TARGÓW KIELCE za serię 6 książeczek terapeutycznych do czytania dziecku z „Serii z Plastelinkiem”,
  • WYRÓŻNIENIA TARGÓW KIELCE za cykl edukacyjny „Przyrodo, witaj!” oraz za serię podręczników do języka niemieckiego „Punkt”,
  • tytuł PRODUKT KLASY MARZEŃ za zeszyty z ćwiczeniami „Potrafię więcej” i „To nie takie trudne” Wesoła Szkoła 1-3 oraz za cykl edukacyjny” Ciekawa chemia”.

Medal XII Targów Edukacyjnych Edukacja Kielce 2007 zdobyła także seria Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych „Edukacja medialna. Podręcznik akademicki”. Serię tworzą: „Gatunki dziennikarskie. Teoria, praktyka, język”, „Media na rynku. Wprowadzenie do ekonomiki mediów” , „Fotograficzne gatunki dziennikarskie”. Wyróżnienie Targów otrzymała również książka WAiP „Integracja europejska. Wstęp” pod red. K.A. Wojtaszczyka, otwierająca serię „Studia europejskie. Podręcznik akademicki”.

 
Wydarzeniem Targów było zorganizowane m.in. przez WSiP i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ogólnopolskie forum dyrektorów szkół. Blisko 300 dyrektorów placówek dyskutowało o problemach szkoły. Temat konferencji brzmiał „Między etyką a prawem”. Zadaniem prezesa WSiP Stanisława Wedlera, organizacja podobnych spotkań przez Wydawnictwa to jeden ze sposobów realizacji misji firmy – POMAGAMY UCZYĆ. WSiP próbuje być blisko polskiej szkoły, wydając dobre, nagradzane podręczniki, ale też organizując dla nauczycieli oraz dyrektorów fora, konferencje metodyczne i spotkania poświęcone pracy pedagogów.
 
Informacje o nagrodzonych publikacjach:
 
Roksana Jedrzejewska Wróbel, Joanna Jung
Seria z Plastelinkiem
to 6 książeczek do czytania dziecku, poruszających ważne problemy wychowawcze, o których warto rozmawiać w domu i w przedszkolu. Każda poświęcona jest innemu tematowi: – pierwsza książka – dochodzeniu do kompromisów w grupie rówieśników, – druga – relacjom ze starszym i młodszym rodzeństwem, – trzecia – problemowi używania i oddziaływania słów ładnych i brzydkich, – czwarta – siłowym rozwiązaniom problemów, – piąta – problemowi małego samotnika w grupie, – szósta – szacunkowi dla osób starszych. Głównymi bohaterami książeczek są dzieci z przedszkola Żagielek i Plastelinek – ożywiony ludzik z plasteliny, który potrafi być obiektywny w osądzaniu spraw i problemów. Książeczki zostały pięknie napisane i zilustrowane; są wartościową lekturą dla dziecka, które powoli wprowadzamy w świat literatury pięknej.
 
Wawrzyniec Kofta, Ewa Kłos, Ewa Laskowska, Ewa Gromek, Andrzej Melson
Cykl „Przyrodo, witaj!”
łączy wiedzę z biologii, geografii, chemii oraz fizyki. Uczy wszechstronności w spoglądaniu na świat i wychowuje dziecko wrażliwe na piękno natury i potrzeby innych ludzi. Publikacje pomagają dzieciom w nauce problemowego ujmowania zagadnień, krótkie moduły informacji są bogato ilustrowane zdjęciami, schematami, mapami i wykresami. W żadnym rozdziale nie brakuje ciekawostek, a dołączane do książek CD-ROMy zawierają m.in. interesujące animacje i interakcje, które urozmaicą pracę na lekcji, oraz ilustrowane teksty rozszerzające i zestawy interaktywnych zadań z odpowiedziami, dostosowane do wymagań na egzaminie kompetencji po szkole podstawowej.
 
Anna Potapowicz
Cykl „Punkt” to kurs j. niemieckiego dla początkujących. Komplet na 1 rok nauki sklada się z podręcznika połączonego z ćwiczeniami oraz dołączonej do niego płyty CD. Tematyka lekcji bliska jest zainteresowaniom i potrzebom komunikacyjnym uczniów, a materiały dodatkowe zapoznają uczniów np. z niemieckimi zwyczajami i tradycjami świątecznymi. Płyta CD zawiera nagrania przykładowych dialogów, rymowanek i piosenek oraz tekstów służących do ćwiczenia wymowy i sprawności rozumienia ze słuchu.

Cykl realizuje najnowsze osiągnięcia metodyki nauczania języków obcych.

 
Gabriela Helińska, Maria Twardowska, Ewa Mrówka
„Potrafię więcej” to zeszyty ćwiczeń dla uczniów klas 1, 2 i 3, którzy swoje zadania wykonują szybciej i sprawniej niż pozostali koledzy. Oczekują oni nowych, ciekawszych i trudniejszych zadań. Można je wykorzystać w dowolnym momencie roku szkolnego – na zajęciach szkolnych, w świetlicy lub w domu. Podczas kolejnych etapów podróży uczeń odkrywa niezwykłe miejsca i zjawiska, kulturę i obyczaje różnych narodów – pogłębia więc swoją wiedzę i rozwija cenne umiejętności w zakresie komunikowania się (czytania, pisania, mówienia) i rozumowania (logicznego myślenia, liczenia). Uczy się twórczego wykorzystania wiedzy w praktycznym działaniu i prezentacji swoich obserwacji i osiągnięć. Podróżuje w towarzystwie bohaterów: Kitki, Trampka i przewodnika. Przy rozwiązywaniu niektórych ćwiczeń może być potrzebna pomoc dorosłych.
 
Beata Kozyra, Agnieszka Litwiniec
„To nie takie trudne” to zeszyty dla uczniów klas 1-3. Dzięki dodatkowym zadaniom, samodzielnie lub z pomocą dorosłych, dzieci usprawnią swoją naukę czytania i pisania. Ćwiczenia można realizować w zależności od potrzeb – według kolejności liter w alfabecie (tak jak strony w zeszycie) lub zgodnie z realizacją materiału na zajęciach. Można także wybierać tylko te zadania, które ćwiczą określone funkcje. Sposób pracy powinien wybrać i zasugerować uczniowi nauczyciel. Zeszyty zawiera bogaty materiał do ćwiczeń z zakresu percepcji wzrokowej, słuchowe, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz ćwiczenia manualne. Dla ułatwienia pracy z zeszytem zastosowano piktogramy, które określają rodzaj usprawnianej funkcji.
 
Hanna Gulińska, Jarosław Haładuda, Janina Smolińska
„Ciekawa chemia” to nowoczesny i inspirujący pakiet edukacyjny do nauczania chemii w gimnazjum. Realizuje on program w oparciu o metody aktywizujące. Cykl ilustrowany jest zarówno rysunkami, jak i fotografiami, filmami, animacjami. Płyty CD-ROM dołączane są do wszystkich części cyklu dla ucznia i nauczyciela. Autorzy proponują m.in. wiele doświadczeń chemicznych, łatwych do wykonania zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów.

 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.