Premiera filmowa – adaptacja Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin

Premiera filmowa – adaptacja Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin
W maju wchodzi na ekrany kin w Polsce japońska adaptacja filmowa Najdalszego brzegu i Tehanu pt. „Opowieści z Ziemiomorza” – warto przypomnieć sobie książki

Ursula K. Le Guin, Tehanu
w sprzedaży od 25 kwietnia

 
 

Przez ostatnich kilka lat mieszkańcy Gontu stracili dawny spokój i ufność. Młodzież zachowywała się jak obcy wśród swego własnego ludu, kradnąc i sprzedając łupy. Kobiety bały się same chodzić po drogach, część młodych dziewcząt uciekła z domów, aby dołączyć do band złodziei i kłusowników. Wśród wioskowych czarownic i czarodziejów krążyły pogłoski o tym, że także z ich rzemiosłem dzieje się coś niedobrego: uroki, które zawsze leczyły choroby, traciły skuteczność, zaklęcia znajdujące niczego nie pomagały odszukać, napoje miłosne doprowadzały mężczyzn do szału – nie miłości, ale morderczej zazdrości; a co najgorsze, ludzie, którzy nie wiedzieli dotąd nic na temat magii, twierdzili, że są obdarzeni mocą i gromadzili wokół siebie wyznawców. Kontynuacja Czarnoksiężnika z Archipelagu, Grobowców Atuanu i Najdalszego brzegu z cyklu Ziemiomorze, za który autorka otrzymała nagrody Hugo i Nebuli.

Ursula K. Le Guin, Najdalszy brzeg
w sprzedaży

 
 

Arcymistrz Ziemiomorza zaniepokojony wieściami docierającymi do szkoły czarnoksiężników na Roke, postanawia po latach znów udać się w podróż, by dowiedzieć się,  co sprawia, że zaklęcia magów tracą moc, a ludzie zapominają słów pieśni. Wybiera na towarzysza niebezpiecznej wyprawy młodego księcia, który nie zna magii. Dostrzega w nim coś więcej niż tylko oddanie i dzielne serce. Coś, co pozwoli im obu dotrzeć na najdalsze rubieże Archipelagu i stawić czoła nieznanemu.

Kontynuacja Czarnoksiężnika z Archipelagu i Grobowców Atuanu, z cyklu Ziemiomorze, za który autorka otrzymała nagrody Hugo i Nebuli.
 

Kategorie: Inne, Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.