Wydawnictwo Bosz w 2006 roku

Wydawnictwo Bosz w 2006 roku
Wydawnictwo Bosz powstało w 1994 roku, a jego założycielami są Barbara Kaniewska–Szymanik i Bogdan Szymanik. Oficyna specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach książkowych. Wiele książek powstaje przy współpracy z czołowymi placówkami kulturalnymi w Polsce.
 
Strategicznym dystrybutorem Oficyny jest Grupa A5. Firma współpracuje
również z ogólnopolskimi hurtowniami: OSDW Azymut, Matras, Platon,
Firma Księgarska JacekOlesiejuk oraz mniejszymi hurtowniami. Zaopatruje również bezpośrednio kilka księgarń.
 
 
 
W roku 2006 Wydawnictwo zainicjowało przedsięwzięcie pod nazwą „Bieszczadzkie lato z książką”, mające na celu popularyzację książki i promocję czytelnictwa. Impreza odbyła się 18 sierpnia 2006 r. w Lesku i miała charakter kiermaszu na świeżym powietrzu, podczas którego odbywały się spotkania z autorami książek.
Przedsięwzięcie zebrało pozytywne opinie środowiska i w tym roku będzie nie tylko kontynuowane, ale rozszerzone do dwóch dni. Planowana data imprezy to 14-15 lipca 2007 roku w Lesku i Przemyślu.
 
W roku ubiegłym firma wzięła udział w następujących imprezach targowych: w Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, Targach Książki w Krakowie oraz Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, w których udział bardzo sobie chwali. A także w targach zagranicznych: w Londynie – co zakończyło się sukcesem handlowym oraz w Paryżu i Frankfurcie. 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2006 roku były:
  • Poland. From sea to mountains (wstęp Olgierd Budrewicz, angielska wersja językowa)
  • Akt 2 (fot. Wacław Wantuch, wstęp Jerzy Pilch)
  • Macierzyństwo. Ciąża i poród (Anna Spencer)
  • Polska w starej fotografii (wstęp prof. Janusz Tazbir, prof. Daria Nałęcz)
  • Polska. Od morza do gór (wstęp Olgierd Budrewicz, polska wersja językowa)

W 2006 roku Wydawnictwo Bosz zanotowało przychód ze sprzedaży książek wynoszący 2,4 mln zł, co daje 15,9% wzrost w stosunku do 2005 roku. Sprzedaż internetowa na stronie wydawnictwa www.bosz.com.pl, wygenerowała 1,1% ogólnego obrotu.

 
 
 
W roku ubiegłym oficyna wydała 34 tytuły, w tym 24 nowości. Łącznie sprzedano 70 605 egzemplarzy książek, o ponad 11 000 więcej niż w roku poprzednim.
 
W 2006 roku w Wydawnictwie zatrudnionych było 6 osób + 3 właścicieli, od lutego 2007 w Wydawnictwie pracuje 7 osób + 3 właścicieli.
 
W 2007 roku Wydawnictwo Bosz planuje wydać ok. 25 nowości i ok. 10 dodruków.
 
 
 
 
 
 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.