Fotografie Ryszarda Kapuścińskiego

Fotografie Ryszarda Kapuścińskiego
Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
W Zamku Królewskim w Warszawie od 2 marca br. czynna będzie wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego „Ludzie, których spotkałem” – fotografie z Afryki.
 
        
Ryszard Kapuściński był jednym z bohaterów książki „W obiektywie. Mistrzowie fotografii polskiej. Rozmowy Hanny Marii Gizy” wydanego przez Rosikon Press.
 
W wywiadzie, który otwiera tę książkę, powiedział m.in.: „Fotografować to przede wszystkim utrwalać. Rzeczywistość, która nas otacza. Ludzi, których twarze chcemy zachować. Pejzaże, które chcemy uwiecznić. I wydarzenia, których jesteśmy świadkami. A także całe skomplikowane życie wraz z jego złożoną obyczajowością. Fotografować wszystko. Wszystko, co jest żywe i martwe, żeby po prostu utrwalać, zatrzymywać.”
 
Także nakładem Rosikon Press ukazał się album Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech świata”. We wstępie do tego albumu Ryszard Kapuściński napisał: „Jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, czy jaką wyznajemy religię”.
Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Inne, Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.