Fotografie Ryszarda Kapuścińskiego

Fotografie Ryszarda Kapuścińskiego
W Zamku Królewskim w Warszawie od 2 marca br. czynna będzie wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego „Ludzie, których spotkałem” – fotografie z Afryki.
 
        
Ryszard Kapuściński był jednym z bohaterów książki „W obiektywie. Mistrzowie fotografii polskiej. Rozmowy Hanny Marii Gizy” wydanego przez Rosikon Press.
 
W wywiadzie, który otwiera tę książkę, powiedział m.in.: „Fotografować to przede wszystkim utrwalać. Rzeczywistość, która nas otacza. Ludzi, których twarze chcemy zachować. Pejzaże, które chcemy uwiecznić. I wydarzenia, których jesteśmy świadkami. A także całe skomplikowane życie wraz z jego złożoną obyczajowością. Fotografować wszystko. Wszystko, co jest żywe i martwe, żeby po prostu utrwalać, zatrzymywać.”
 
Także nakładem Rosikon Press ukazał się album Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech świata”. We wstępie do tego albumu Ryszard Kapuściński napisał: „Jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, czy jaką wyznajemy religię”.
Kategorie: Inne, Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.