Wydawnictwo Księży Marianów MIC przedstawia nowości książkowe

Wydawnictwo Księży Marianów MIC przedstawia nowości książkowe
Wydawnictwo Księży Marianów MIC przedstawia nowości książkowe:  
 
Szczęśliwi w małżeństwie. Jak to możliwe?
Antonio Vazquez
 
logo   Szczęśliwi w małżeństwie. / Jak to możliwe?
Antonio Vazquez

 

Przydatny poradnik, który pomoże odpowiedzieć sobie na pytanie – czym jest szczęście, którego tak niecierpliwie poszukujemy również w małżeństwie? Dlaczego tak wielu małżonków, młodych i starszych wiekiem, nagle dochodzi do wniosku, że ich miłość umarła i, bez względu na konsekwencje – często nawet tragiczne w skutkach – postanawiają się rozstać? Inni z kolei, dlaczego nie mogą się zdecydować na powiedzenie sobie „tak” i całymi latami pozostają w niezobowiązującym związku, nieustannie gotowi do ucieczki. Czy daje im to szczęście?
Prezentowana książka jest niezwykle ciekawą propozycją dialogu: z samym sobą, ze współmałżonkiem, z dziećmi, z innymi małżeństwami, a przede wszystkim z Bogiem. Dopiero bowiem w świetle Bożej miłości ta ludzka pogłębia się i umacnia tak, że jest w stanie „wszystko przetrzymać”. 
 
Miłość braterska
Daniel-Ange

logo   Miłość braterska
Daniel Ange

 

Książka ta zaprasza nas do czegoś więcej niż zwykła praktyka życia wspólnotowego – Daniel-Ange za przykładem ojców pustyni wzywa: „Zobaczywszy Boga, dojrzyj Go w twoim bracie”. Bratem, siostrą, o których mowa, może być zarówno członek rodziny, wspólnoty, czy grupy modlitewnej, jak i sąsiad, czy znajomy.
Autor przekonuje czytelnika do postawy otwartości i zrozumienia w odniesieniu do innych ludzi i budowania wartościowych relacji z nimi.
Namaszczenie Duchem. Chrzest i bierzmowanie
Philipp Goyret

logo   Namaszczenie Duchem / Chrzest i bierzmowanie
Phillip Goyret

 

Książka Philipa Goyreta to wyczerpujące i głębokie studium na temat dwóch sakramentów chrześcijańskiego wtajemniczenia: chrztu i bierzmowania. Autor ukazuje ich biblijne źródła, historyczny rozwój, rozważa ich zbawczy wymiar i konieczność w życiu każdego chrześcijanina, zdążającego ku zjednoczeniu z Bogiem. Czerpiąc z bogatej myśli Ojców Kościoła i chrześcijańskiej tradycji, a także odwołując się do tego, czego przez wieki w tej kwestii nauczał Kościół, przybliża nam wielką tajemnicę tych sakramentów, ukazując ich jedność i zarazem odrębność oraz związki z innymi sakramentami, szczególnie Eucharystią. Szeroko omawia obrzędy liturgiczno-sakramentalne, wyjaśniając głębokie znaczenia towarzyszących im słów i gestów, oraz warunki stawiane przyjmującym te sakramenty. Książka jest interesującą lekturą nie tylko dla księży i katechetów…

Philip Goyret, profesor teologii sakramentalnej, wykładowca na Uniwersytecie Krzyża Świętego w Rzymie. Jest autorytetem w dziedzinie eklezjologii i ekumenizmu.

 
Aby uzyskać więcej informacji kliknij na okładkę. 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.