"Nieznany Stalin" w sprzedaży

"Nieznany Stalin" w sprzedaży
Nieznany Stalin
Roj Miedwiediew
Videograf II 
 
logo   Nieznany Stalin
Roj Miedwiediew

 

Nakładem wydawnictwa Videograf II ukazała się książka wybitnego rosyjskiego historyka i politologa Roja Miedwiediewa – Nieznany Stalin, napisana wspólnie z bratem – bliźniakiem Żoresem, genetykiem prześladowanym przez sowiecką władzę i przetrzymywanym w szpitalach psychiatrycznych.
 
Roj Miedwiediew – znany dysydent z czasów Związku Radzieckiego, autor kilkudziesięciu książek, które przyniosły mu międzynarodowy rozgłos, postanowił się zmierzyć z legendą Stalina i zweryfikować to, co do tej pory napisano na jego temat.
 
„Nieznany Stalin” jest pierwszym szczegółowym studium opartym na lawinie materiałów ujawnionych po otwarciu tajnych archiwów sowieckich po rozpadzie Związku Radzieckiego. Dostęp do nieznanych dotąd dokumentów pozwolił autorom poddać pod wątpliwość czy wręcz obalić wiele z wcześniejszych teorii na temat Stalina. Przykładem tego jest chociażby szczegółowa analiza dni przed i po wybuchu wojny z Niemcami, która wskazuje, że Stalin miał lepsze wyobrażenie o intencjach Hitlera niż dotąd przypuszczano.
 
W jednym z rozdziałów, który się czyta jak detektywistyczną historię, autorzy obalają ostatecznie powszechne przekonanie, że Stalin został zamordowany przez swoich kolegów.  Zachowując styl popularnej publicystyki, autorzy starają się odsłonić nieznane karty w życiorysie krwawego dyktatora, a także w historii XX wieku.
Książka ukazała się w serii „Czas i Ludzie”.
 
Aby uzyskać więcej informacji kliknij na okładkę. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.