Kontynuacja akcji „Dobra książka na Wschód”

Kontynuacja akcji „Dobra książka na Wschód”
Dar wydawców dla dzieci z Berdyczowa
 
Ponad 200 podręczników przekazali wydawcy edukacyjni dzieciom ze szkoły w Berdyczowie na Ukrainie. Uroczyste przekazanie książek nastąpiło w redakcji „Echa” w Tychach, 25 października br. To już kolejny dar w ramach programu „Dobra książka na Wschód” pod patronatem Marszałka Senatu RP, Bogdana Borusewicza. Do tej pory  do dzieci na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Białorusi trafiło 3 tysiące książek.
 
W ramach programu, zainicjowanego przez największych wydawców edukacyjnych w Polsce, stałą współpracę zadeklarowały: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Nowa Era, Wydawnictwo Szkolne PWN, Stentor, Pearson Education Polska, Oxford University Press Polska. Szefowie tych wydawnictw podpisali list intencyjny podczas inauguracji programu, która miała miejsce na Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie, 2 września br.
 
Inicjatywę wydawców od samego początku aktywnie wspiera Polska Izba Ksiązki.
 
– Od lat pomagamy dzieciom zarówno w kraju jak i za granicą, jednak w przeszłości książki nie zawsze trafiały, tam, gdzie powinny. Postanowiliśmy więc połączyć siły i nasze działania odpowiednio skoordynować – mówi Piotr Marciszuk, prezes PIK i przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych.- Cieszymy się, że ofiarowane podręczniki trafią do szkoły w Berdyczowie i będą służyć polskim dzieciom w pielęgnowaniu  ojczystej mowy i kultywowaniu polskich tradycji. Wiemy, jak taka pomoc jest potrzebna i z radością wychodzimy tym potrzebom naprzeciw.
 
Do akcji włączyły się także wydawnictwa: Biały Kruk, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Oficyna Edukacyjna Pazdro, Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna „Adam”, Wydawnictwo Edukacyjne „Żak”, wydawnictwa BEA, Harmonia oraz osoby prywatne. Kolejne dary przekazało Porozumienie Wydawców, eMPi2 oraz International Paper Polska.
 
Wydawcy Edukacyjni zaprosili do współpracy rządową Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”, która zbiera konkretne zamówienia za wschodnią granicą i przekazuje je wydawcom oraz organizuje transport książek. Koordynatorem programu jest pani Joanna Dutkiewicz z agencji MDI Strategic Solutions (tel. 022 31 23 800).
 
Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.