Wydawnictwo Zielona Sowa na Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwo Zielona Sowa na Targach Książki w Krakowie
Wydawnictwo Zielona Sowa
W dniach 19.10.2006 -22.10.2006 odbyły się X Targi Książki w Krakowie
 
Na stoisku zaprezentowaliśmy wiele nowości wydawniczych, wśród których szczególną uwagę przyciągały książki dla najmłodszych czytelników.
 
Podczas targów gościliśmy twórców trzech najnowszych tytułów: Beatę Kołodziej – autorkę Solilandii, Łukasza Dębskiego oraz Annę Kaszubę–Dębską – autorów przewodników dla dzieci po Francji, Włoszech i Grecji oraz Pociągu z literkami, a także Martę Stefańczyk – pomysłodawczynię zbioru wierszy krakowskich poetów Dlaczego zając? oraz jego niektórych autorów: Elżbietę Zechenter–Sławińską, Ewę Stadtmüller, Adama Ziemianina. Gościem specjalnym Targów była aktorka Anna Dymna, której interpretacja wierszy z powyższego tomu znalazła się na dołączonej do książki płycie.

Premiera książki Charlie Bone i tajemnicze zdjęcia spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Niesamowite przygody Charlie’go zachwyciły najmłodszych czytelników, mamy nadzieję, że ten uroczy chłopczyk zagości w Państwa sercach na długo.

 
Szczególne zainteresowanie wzbudziło, odbywające się trzeciego dnia targów, spotkanie promocyjne tomiku Dlaczego zając?
W ramach spotkania odbył się konkurs recytatorski, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych. W jury zasiadali autorzy wierszy z powyższego tomu. Gościem specjalnym była Anna Dymna, która nie tylko uczestniczyła w obradach jury, ale czytała również wiersze z tomu Dlaczego zając? oraz podpisywała plakaty i rozdawała autografy czytelnikom.
 
Również trzeciego dnia Targów Książki w Krakowie została wręczona nagroda literacka im. Stanisławy Zawiszanki dla Joanny Wajs, autorki debiutanckiego tomu poetyckiego Sprzedawcy kieszonkowych lusterek. Zbiór wierszy ukazał się w 2004 roku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy odwiedzili nasze stoisko na X Targach Książki.
 
Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.