Mistrz Grozy rekomenduje Mistrza Thrillerów Policyjnych

Mistrz Grozy rekomenduje Mistrza Thrillerów Policyjnych
Mistrz Grozy rekomenduje Mistrza Thrillerów Policyjnych
 
 
Na oficjalnej stronie Stephena Kinga pojawił się nowy dział: Wybór tygodnia.
 
W tym tygodniu słynny pisarz poleca najnowszą książkę Michaela Connelly`ego: The Lincoln Lawyer, pierwszy thriller prawniczy w dorobku autora, w tej chwili numer jeden na liście bestsellerów New York Timesa!
 
Prószyński i S-ka zamierza wydać tę powieść w kwietniu przyszłego roku.
Natomiast już dziś, 18.10.2005, premiera wcześniejszej książki Michaela Connelly`ego: WYDZIAŁ SPRAW ZAMKNIĘTYCH.
 
Wydział spraw zamkniętych
W 1988 roku w Los Angeles zamordowano szesnastoletnią dziewczynę, Becky Verloren, a sprawcy zbrodni nigdy nie znaleziono. Siedemnaście lat później, dzięki postępowi technicznemu w kryminalistyce, udaje się zidentyfikować DNA domniemanego zabójcy.
 
Po prawie trzech latach emerytury detektyw Harry Bosch wraca do wydziału zabójstw i trafia do nowo utworzonego zespołu do spraw niewyjaśnionych, a jego pierwsze śledztwo ma rozwikłać zagadkę morderstwa sprzed lat. W trakcie dochodzenia przekonuje się, że czas nie zaleczył dawnych ran: rodzina i przyjaciele dziewczyny nigdy nie otrząsnęli się po jej śmierci. Odkrywając tajemnice przeszłości, Bosch natrafia na niespodziewane przeszkody, gdy na jaw wychodzą związki podejrzanego z rasistowską grupą białych działającą pod koniec lat osiemdziesiątych. Nabiera podejrzeń, że komuś w policji bardzo zależało na szybkim umorzeniu śledztwa, i zaczyna się zastanawiać, czy sprawa Becky Verloren nie ma być jego ostatnim dochodzeniem.
“Wydział spraw zamkniętych” to jedenasta powieść Michaela Connelly`ego, której bohaterem jest detektyw Hieronymus Bosch. Imię i nazwisko detektywa wywodzą się od XV-wiecznego niderlandzkiego malarza, którego “koszmarne obrazy ofiar i napastników” można pomylić ze współczesnym Los Angeles.
 
Książka otrzymała nominację do nagrody Quill w kategorii Mystery/ Suspense/ Thriller. Powieść natychmiast po ukazaniu się w maju 2005 roku trafiła na pierwsze miejsce bestsellerów Publishers Weekly w USA. 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.