Nowośc i Wydawnictwa Księży Marianów

Nowośc i Wydawnictwa Księży Marianów

 

Andrzej Wilowski 
Weź, pokochaj smoka. Rzecz o umieraniu dzieci

Dla nieuleczalnie chorego dziecka i jego rodziców ważna jest obecność. Nawet milcząca, ale naturalna i swobodna. Czasem uśmiechnięta, czasem smutna. Nie gadatliwa i zażenowana, ale taka codzienna, ludzka, prosta. Śmierć zaskakuje codziennie pojedynczych ludzi albo całe rodziny. Bywa, że przychodzi kuchennymi schodami, nieubłagana. Ale skoro wiadomo, że się zjawi, to nie ma co czekać do ostatka. Zanim uderzy, trzeba poznać jej zwyczaje i ścieżki, którymi chadza, rozszyfrować prawa, jakimi się kieruje. Mimo że wydaje się nam okrutna, odrażająca i potężna.

Andrzej Wilowski (ur. 1962) dziennikarz, wychowawca dzieci i młodzieży, teolog. Absolwent Akademii Telewizyjnej. Autor reportaży i filmów dokumentalnych (TVP 2 – m.in. o ludziach bezdomnych i bezrobotnych, dotkniętych przez klęski żywiołowe, choroby i nałogi; ale też z dziedziny wychowania i filozofii). W latach 2000–2002 współredagował magazyn informacyjny "Czasy" (TVP 1).

Cena 15,50 zł. 
Oprawa miękka, 
format 110×180, 
liczba stron: 160.

Álvaro del Portillo 
O Założycielu Opus Dei. Rozmowa z biskupem Álvaro del Portillo przeprowadzona przez Cesare Cavalleri

Książka ta nie jest typową biografią. Jest zapisem rozmowy, jaką włoski dziennikarz Cesare Cavalleri przeprowadził z wyjątkowym świadkiem życia i dzieła św. Josemaríi Escrivy. Biskup Álvaro del Portillo, duchowy syn i najbliższy współpracownik Świętego, spędził u jego boku, towarzysząc mu w pracy, modlitwie i wydarzeniach codziennego dnia, prawie czterdzieści lat. Dlatego jego wypowiedzi bardzo osobiste, pełne miłości i szacunku dla osoby Założyciela Opus Dei – stają się dziś niezwykłym świadectwem. Biskup Álvaro przytacza wiele niepublikowanych wcześniej szczegółów z dzieciństwa i młodości Świętego, z czasu jego nauki w seminarium i pierwszych lat kapłaństwa. Opowiada o misji, jaką młody ksiądz Josemaría otrzymał od Boga, i o powstaniu Dzieła, które stało się jego życiowym powołaniem. Mówi o jego codziennym, wręcz heroicznym zmaganiu się z sobą, o pracy i modlitwie, a przede wszystkim o żarliwej miłości Boga oraz delikatnej i serdecznej miłości bliźniego. Swoje opowiadanie biskup Álvaro ożywia wieloma anegdotami i wydarzeniami z życia Świętego, w których również sam uczestniczył. Forma i klimat tej bezpośredniej rozmowy sprawiają, że opisana postać staje się nam bardzo bliska.

Cesare Cavalleri, dyrektor włoskiego czasopisma "Studi Cattolici" oraz Wydawnictwa Ares (Mediolan); dziennikarz gazety "Avvenire" i wykładowca na Wydziale Komunikacji Uniwersytetu w Genui.

Cena 29,50 zł 
Oprawa miękka ze skrzydełkami, 
format: 125×195,
liczba stron: 320.

www.wydawnictwo.pl 

 

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.