KOMUNIKAT PIK

KOMUNIKAT PIK

Szanowni Państwo,

Tym razem prośba, z którą się do Państwa zwracam, nie dotyczy bezpośrednio problemów wydawniczych, ale ratowania życia osoby, która większość swojej pracy zawodowej poświęciła książce.

Dowiedziałam się ostatnio, że na pewno większości z Państwa znany, pan Marek Krawczyk – jeden ze współzałożycieli Polskiej Izby Książki, a obecnie Prezes Towarzystwa Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu – jest ciężko chory na serce. Jedyną szansą dla niego jest przeprowadzenie operacji. Niestety, w Polsce, nikt się tego zadania nie podejmuje. Po przeprowadzeniu wielu specjalistycznych badań podjęli się tego lekarze francuscy, ale jak się Państwo domyślają, przeprowadzenie operacji jest odpłatne. Koszt całkowity wyniesie około 18.000 Euro. Niestety taką sumą Marek Krawczyk nie dysponuje.

Sądzę, że w podzięce za wszystkie jego zasługi, jakie położył dla polskiego rynku książki powinniśmy mu pomóc odzyskać zdrowie.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o dobrowolne wpłaty na podany niżej numer konta:

Fundacja “Dać szansę”

BRE BANK S.A., Oddział Regionalny Warszawa

11401010-00-254057-PLNCURR01-64

z zaznaczeniem: “darowizna na operację Marka”

Jednocześnie przypominam, że darowiznę, którą Państwo zechcą złożyć można odliczyć do wysokości 10% podstawy opodatkowania.

W załączeniu przesyłam życiorys pana Marka Krawczyka, który najlepiej świadczy o jego dotychczasowej pracy.

Jeszcze raz gorąco proszę, pomóżmy osobie która zrobiła już tak wiele dla książki, a będąc w pełni sił i zdrowia na pewno może uczynić znacznie więcej. Ratujmy życie!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Dorota Malinowska – Grupińska
Prezes Polskiej Izby Książki

 

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.