Kto jest kto – czyli inwestorzy WSiP

Kto jest kto – czyli inwestorzy WSiP

Według biura prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa, lada dzień powinna zapaść decyzja, które z dwóch konsorcjów ubiegających się o udział w prywatyzacji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych zyska wyłączność na dalsze negocjacje. Jak podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita" rywalizacja o kupno WSiP staje się coraz ostrzejsza – być może z powodu pogłosek, że przetarg po raz kolejny może być anulowany.

Rywalizację o 80% akcji WSiP toczą dwa konsorcja  reprezentowane przez spółki Polskie Książki Edukacyjne i Polskie Towarzystwo Edukacyjne. O ile od dłuższego czasu znany jest skład konsorcjum PKE, do którego należą książkowe Wydawnictwo Marek Rożak, "Gazeta Handlowa" oraz Raiffeisen Investment, tajemnicą był dotychczas skład drugiego konsorcjum. Jako jedyny oficjalny uczestnik w PTE występowało Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Ostatnio poznano następnego uczestnika – firmę Uniprom.

Według tygodnika "Nowego Państwa", za wyborem oferty PTE intensywnie lobbują PZU Życie i Pekao SA, które są wierzycielami Unipromu i jego akcjonariuszami . Więcej   w "Rzeczpospolita".

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.