" PTE widzi w prywatyzacji WSiP szansę wpłynięcia na rozwój i unowocześnienie rynku polskich książek edukacyjnych" – rozmowa z Beatą Dubaniewicz, Kierownik d/s Marketingu i Public Relations w firmie Uniprom

" PTE widzi w prywatyzacji WSiP szansę wpłynięcia na rozwój i unowocześnienie rynku polskich książek edukacyjnych" – rozmowa z Beatą Dubaniewicz, Kierownik d/s Marketingu i Public Relations w firmie Uniprom

WaszWW: Dlaczego nie ujawniano, że za PTE kryje się Uniprom?

BD: Chciałabym jednoznacznie zdementować opinię jakoby Uniprom S.A. krył się za PTE. PTE Sp. z o.o. jest jednym z członków Konsorcjum PTE – oferenta ubiegającego się o zakup akcji WSiP S.A. Wraz z Naszą   Księgarnią, wydawnictwem z kilkudziesięcioletnią tradycją, PTE złożyło atrakcyjną i wiarygodną ofertę nabycia akcji WSiP, rekomendowaną przez Doradcę Ministerstwa Skarbu Państwa. Obok Uniprom S.A. jest kilku zainteresowanych objęciem udziałów w PTE Sp. z o.o., co zostało ujawnione w złożonej w MSP ofercie.

WaszWW: Podobno PTE złożyło najkorzystniejszą ofertę cenową. Jaką? Skąd pochodzą pieniądze na zakup akcji WSiPu?

BD: Szczegółowy program finansowania zakupu akcji WSiP został przedstawiony w ofercie złożonej w Ministerstwie Skarbu Państwa. Jasne jest, że informacja ta stanowi tajemnicę handlową i w chwili obecnej nie może zostać upubliczniona. Pragnę zapewnić jednak, iż oferta inwestycyjna została wsparta przez wiarygodne instytucje finansowe i nawet w chwili obecnej Konsorcjum PTE prowadzi negocjacje z kolejnymi, znaczącymi funduszami inwestycyjnymi.

WaszWW: Dlaczego Uniprom chce zainwestować we WSiP?

BD: Stroną w prywatyzacji WSiP S.A. jest konsorcjum PTE, które widzi w prywatyzacji Wydawnictw szansę wpłynięcia na rozwój i unowocześnienie rynku polskich książek edukacyjnych.

WaszWW:  Jeżeli PTE wygra przetarg to jak WSiP prywatny będzie się różnił od państwowego?

BD: Myślę, że w przypadku wygrania przetargu przez Konsorcjum PTE, różnice pomiędzy WSiP przed i po prywatyzacji będą widoczne już kilka miesięcy po jej dokonaniu. Jestem przekonana, że zmiany te będą korzystne zarówno dla WSiP, jak i inwestora. 

Agnieszka Kubica

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.