Inwestor dla WSiP znany – nieznany…

Inwestor dla WSiP znany – nieznany…

Jak podaje gazeta „Prawo i Gospodarka” możliwe, że w czerwcu pozostanie tylko jeden negocjator ubiegający się o zakup akcji WSiPu. Obecnie jest ich dwóch: Polskie Towarzystwo Edukacyjne (PTE) i    Polskie Książki Edukacyjne (PKE), w skład którego wchodzi m.in. Wydawnictwo M. Rożak.

Jak podaje PG, doradca Pani   Kameli-Sowińskiej rekomenduje PTE i wydawnictwo Nasza Księgarnia (NK). PTE, jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, należącą w 100 proc. do Przedsiębiorstwa Poligraficzno-Wydawniczego Uniprom.

Poziom przychodów Unipromu, lidera konsorcjum wynosi ok. 150 mln zł. Z kolei drugi partner, NK to wydawnictwo z kilkudziesięcioletnią, jeszcze przedwojenną tradycją. Firma została sprywatyzowana w 1992 roku w drodze leasingu pracowniczego. Jej roczny przychód to blisko 10 mln zł. Podobno konsorcjum złożyło najatrakcyjniejszą ofertę cenową i prawdopodobnie dlatego zostało rekomendowane do wyłącznych negocjacji przez doradcę MSP. Za 80-proc. pakiet akcji WSIP konsorcjum PTE-NK zaproponowało ponad 300 mln zł.

Nie można jednak wykluczyć, że resort zdecyduje się prowadzić jeszcze przez jakiś czas równoległe negocjacje zarówno z PTE jak i PKE.

Nieznana są na razie plany PTE względem WSiP. Marek Rożak natomiast przewiduje konsolidację wydawnictw edukacyjnych wokół WSIP i swojej firmy. Według niego te dwa wydawnictwa razem wzięte są w stanie w ciągu krótkiego czasu przejąć ponad 40 proc. rynku i systematycznie powiększać ten udział o nowe podmioty. (Prawo i Gospodarka)

AK

>>Dyr. Grupinski informuje, ze nie kapitał lecz know-how jest potrzebne jego wydawnictwu. Nie wiem kto doradza i wskazuje ewentualnych partnerów dla WSiP, ale nie jestem pewna czy wiedzy przydatnej wydawnictwu edukacyjnemu należy szukać w PTE i NK. Bardzo chciałabym poznać uzasadnienie wskazania tych właśnie firm.

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.