Kalamburka – prawie 20 000 sprzedanych egzemplarzy

Kalamburka – prawie 20 000 sprzedanych egzemplarzy

„Kalamburka” Małgorzaty Musierowicz od paru tygodni króluje na polskich listach bestsellerów.   Pierwsze wydanie ukazało się nakładem 60 tys. egzemplarzy. Od połowy maja do chwili obecnej sprzedano 18.947 egzemplarzy tej książki.

AKAPIT PRESS, wydawca „Kalamburki” istnieje na rynku wydawniczym od 1992r. i specjalizuje się w publikacji książek beletrystycznych. W ich ofercie znajdują się książki dla   dzieci, młodzieży, pamiętniki, lektury i pomoce szkolne. Współpracują z takimi autorkami jak Irena Jurgielewiczowa, Stefania Grodzieńska , Zofia Kucówna, Lucyna Legut , Małgorzata Musierowicz , Krystyna Nepomucka , Hanna Ożogowska , Ewa Przybylska , Krystyna Siesicka

W 2000r. najlepiej sprzedawały się:

Tytuł Nakład w 2000r. Całkowita sprzedaż

Kłamczucha 20 000 egz. 28 126 egz.

Opium w rosole 15 000 egz. 21 953 egz.

Kwiat kalafiora 15 000 egz. 17 175 egz.

Szósta klepka 8 000 egz. 12 140 egz.

Tygrys i róża 5 000 egz. 10 605 egz.

 

Książki Małgorzaty Musierowicz ukazują się od 1994 roku. Każdego roku wydawnictwo wznawia od 5.000 do 10.000 egzemplarzy każdego tytułu (bardziej poczytne 10.000 – 15.000 egzemplarzy).

  Promocja książek odbywa się podczas targów książki czy też   w ramach innych znanych imprez książkowych, np. Szał Czytania w Warszawie. Zaproszone Autorki podpisują nowe książki, a także inne swoje tytuły. Kalamburkę promowana jest obecnie w salonach EMPiK w Polsce – Autorka była ostatnio we Wrocławiu, w Krakowie, a w najblizszym czasie będzie podpisywała w Szczecinie. Inne formy promocji to spotkania organizowane specjalnie dla konkretnego Autora, np. w bibliotekach (dotyczy to głównie autorów młodzieżowych) czy ośrodkach kulturalnych (w Łodzi to m.in. Poleski Ośrodek Sztuki, Łódzki Dom Kultury, a w Warszawie Klub Księgarza czy Muzeum Marii Dąbrowskiej). Takie spotkania dają czytelnikowi możliwość nie tylko uzyskania autografu, ale również rozmowy, jeszcze bliższego kontaktu z ulubionym Autorem. Są to imprezy bardzo ważne dla wydawnictwa i dlatego zawsze starają się nagłośnić je w mediach aby najskuteczniej zachęcić czytelników. Atrakcyjność bezpośredniego spotkania z pisarzem kusi nie tylko tych znających jego dokonania, ale także tych ciekawych jego osoby (czasem nawet przypadkowych odbiorców). A dzięki temu zdobywa się nowych Czytelników.

Zdobyte nagrody : wyróżnione są prestiżowymi nagrodami:

Książka wpisana na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena przez jury IBBY przy UNESCO:
"Kwiat kalafiora" – M. Musierowicz

Książka Roku (Nagroda Polskiej Sekcji IBBY):
"Noelka " – M. Musierowicz

Wyróżnienie Jury Dziecięcego w Konkursie Fundacji "Świat Dziecka" na Dziecięcy Bestseller Roku 1999:
"Tygrys i Róża" – M. Musierowicz

Nike – nominacja 1998:
"Byłam, byliśmy" – I. Jurgielewiczowa

IBBY 1997:
"Dzień Kolibra" – E. Przybylska

Dziecięcy Bestseller Roku 1997:
"- ?… – zapytał czas" – K. Siesicka

Nagroda Biblioteki Raczyńskich:
"Jasiek pisze kronikę rodzinną" – L. Legut

AK

Czytaj pełne Listy bestsellerów  

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.