Oświadczenie grupy negocjacyjnej dot. hurtowni książek "Światowid" S.A.

Oświadczenie grupy negocjacyjnej dot. hurtowni książek "Światowid" S.A.

W związku z zaprzestaniem konsultacji dotyczących fuzji firm: "Światowid" oraz "Holding Centrum", grupa negocjacyjna oświadcza, iż:

1. W naszej ocenie podstawową przyczyną braku porozumienia w/w firm w sprawie fuzji, jest brak woli jednego z partnerów do takiego rozwiązania, a nie deklarowane odmienne wyceny środków finansowych, niezbędnych do jej przeprowadzania. 

2. Projekt fuzji był jednym z wariantów restrukturyzacji "Światowida", czego konsekwencją miało być powstanie bardzo silnej struktury dystrybucyjnej o zwiększonym "efekcie skali", wykorzystującej pozytywy obu jej członów, mającej przejrzystą strukturę właścicielską i wspomagana środkami przez instytucje finansowe: Caresbac i Pioneer. 

3. Obecnie główny udziałowiec "Światowida" przystąpił do realizacji alternatywnego planu restrukturyzacji, który uzyskał akceptację grupy negocjacyjnej i był z nią wcześniej konsultowany, na wypadek niepowodzenia rozmów z "Holdingiem Centrum". 

4. Działania te zmierzają do drastycznego obniżenia kosztów działalności operacyjnej (likwidacja 2 nierentownych oddziałów, ograniczenia zatrudnienia w pozostałych o ok. 25%, zamrożenie zarobków pracowników etatowych). 

5. Ponadto podjęte zostały decyzje personalne dotyczące zmian w zarządzie "Światowida", jak również zmieniono system premiowania akwizytorów za "zdobywanie rynku" wiążąc go z realnym i terminowym "spływem należności". 

6. Środki pieniężne niezbędne i wystarczające na w/w działania uruchomił Pioneer, jednocześnie deklarując uruchomienie w ciągu 3-6 miesięcy kolejnych znaczących walorów finansowych, gdy program sanacji zostanie zakończony. Środki te mają zostać przeznaczone m.in. na wspomożenie "agresywnej sprzedaży" (bonusy zależne od skali obrotów i terminowości spłat, wyposażenie księgarń w systemy komputerowe "on line", fundusz promocji przeznaczony na honoraria dla popularnych autorów polskich i zagranicznych, których spotkania w formie tourne przygotowuje już wyspecjalizowana agencja PR) mającej na celu odebranie rynku konkurencji w regionach, gdzie działalność dotychczasowa była operacyjnie rentowna. 

7. Pozostała część funduszy ma zostać przeznaczona na przeprowadzenie fuzji z kilkoma średnimi lokalnymi hurtowniami oraz z partnerem obecnym w kilku regionach kraju, listy intencyjne są przygotowywane we współpracy z grupą negocjacyjną. Szczegóły są objęte klauzulą poufności i do momentu sfinalizowania transakcji żadne informacje pojawiające się w prasie lub w formie plotek-domysłów nie będą przez przedstawicieli Pioneera i grupy negocjacyjnej w jakikolwiek sposób komentowane i wyjaśniane. 

8. W chwili zrealizowania przygotowanego planu "Światowid" pozyska kolejnego znaczącego inwestora finansowego, który złożył wstępną deklarację wejścia do firmy nie przez odkup akcji od dotychczasowych właścicieli, lecz poprzez podniesienie kapitału i opłacenie go w całości gotówką.

Grupa negocjacyjna

> Upadek Ikara 
> Kwadro-tura koła

INTERNETOWY RYNEK WYDAWNICZY

W POLSCE

> WYDAWNICTWA   | 
> DYSTRYBUTORZY i HURTOWNIE  |
> KSIĘGARNIE i MEGASTORY  | 
> INSTYTUCJE  |
> BIBLIOTEKI |
> AGENCJE LITERACKIE  |

> PISMA BRANŻOWE  |
> TARGI KSIĄŻKI  |

> POLIGRAFIA (drukarnie, poligrafia, grafika, prepress, DTP, papier)

—————————–

ZAGRANICZNY

bazy adresowe w serwisach, portalach i czasopismach, najważniejsze księgarnie i instytucje, zwiedzamy CPD i BISG

 

INTERNETOWY RYNEK WYDAWNICZY W POLSCE – na Targach we Frankfurcie

Na pokaz multimediów na Targach we Frankfurcie zakwalifikowało się 61 serwisów WWW. Wasz Wirtualny Wydawca prezentuje subiektywne recenzje części z nich – opisują Katarzyna G. i Joanna K.

Na pierwszy ogień idą
>> ksiazki.pl,
pierwszy polski internetowy serwis książki – nasza recenzja

Na drugi ogień poszła
>> www.liber.com.pl,
strona akademickiej księgarni Liber, która nie zyskała uznania Komisji – nasza recenzja

Kolejną witryną jest
>> www.firma-olesiejuk.com.pl
strona hurtowni Jacek Olesiejuk, która nie zyskała uznania Komisji – nasza recenzja

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne - linki

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.