A cyli to prowda, cyli nie, zabili Janicka w dolinie. Nowy kryminał Małgorzaty i Michała Kuźmińskich
Przegląd
- Typ: Sensacja
- Marka: Grupa Publicat
A cyli to prowda, cyli nie, zabili Janicka w dolinie.
Nowy kryminał Małgorzaty i Michała Kuźmińskich
Dziś premiera „Ślebody”, nowego kryminału Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, wydanego nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.
Anka Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa, jedzie w Tatry, by szukać własnej tożsamości. Znajduje trupa. Zmasakrowane zwłoki z Doliny Suchej Wody należą do starego górala. Historia zamordowanego Jana Ślebody wiedzie ku skrzętnie ukrywanej podhalańskiej przeszłości. To zabójstwo jest dopiero pierwszą ze zbrodni, które zdają się karą za stare grzechy. Czy Anka i tabloidowy dziennikarz Sebastian Strzygoń odkryją, kto zabija w Murzasichlu i dlaczego krwią ofiar maluje swastykę? Czy przekonają się, ile dla górali warta jest śleboda, czyli wolność?
Powieść Małgorzaty i Michała Kuźmińskich nie ma nic wspólnego z turystyczną sielanką. To rasowy kryminał z obrazem gór dusznych, nasyconych chciwością i krwią, pełnych współczesnych urazów i tajemnic z przeszłości.
Mariusz Czubaj
Małgorzata Fugiel-Kuźmińska – z wykształcenia i zamiłowania antropolog kultury. Zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami.
Michał Kuźmiński – dziennikarz i redaktor „Tygodnika Powszechnego”, autor tekstów piosenek i bloger.
Wspólnie napisali dwie sensacyjno-kryminalne powieści retro: Sekret Kroke (2009) i Klątwa Konstantyna (2011). Za pierwszą z nich zostali nominowani do Nagrody Wielkiego Kalibru.
Artykuły powiązane:
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.







