Relacja ze spotkania autorskiego „Rock po polsku” Konrada Wojciechowskiego

Przegląd

25 marca o godz. 18:00 w warszawskiej Starej Prochowni SCEK, odbyło się spotkanie autorskie Konrada Wojciechowskiego promujące książkę „Rock po polsku. Przeboje, podboje i skandale”. Wieczór pełen emocji, liczni goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością mogli nie tylko wysłuchać najsłynniejszych rockowych coverów w wykonaniu zespołu Artykuł 51, ale także barwnych anegdot z życia gwiazd polskiego rocka opowiadanych przez Skibę (Big Cyc), Muńka Staszczyka (T. Love) oraz Andrzeja Krzywego (De Mono). Punktem kulminacyjnym było podpisywanie książek zarówno przez autora, Konrada Wojciechowskiego, jak i przez zaproszonych Gości, których nie mogło zabraknąć na pamiątkowych zdjęciach.
Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór.

 

Kulisy sceny rockowej w PRL-u i nie tylko…

Czy Jolka jeszcze pamięta, a Ewka przestała już płakać?

Czy kogoś w końcu skarcili za Hołdysa?

I wreszcie, czy udało się zrobić prywatkę, jakiej nie przeżył nikt?

To tylko kilka pytań, na które stara się odpowiedzieć Konrad Wojciechowski w swojej książce Rock po polsku. Barwne anegdoty z życia gwiazd polskiego rocka i okolic, z czasów PRL-u i burzliwej transformacji ustrojowej, są niepokorne i niepoprawne politycznie. Czasami obrazoburcze. Wojciechowski, doświadczony dziennikarz muzyczny, opowiada o swoich spotkaniach z polskimi rockmenami, przypomina prowadzone przez lata rozmowy i niedyskretnie ujawnia sprawy, o których niejeden chciałby zapomnieć. Dodaje do tego własne, mocno współczesne komentarze.
To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy pamiętają błoto Jarocina, dla których Nalepa to wciąż pół-bóg, a Mech wcale nie obrósł mchem i którym Cugowski nie kojarzy się tylko z „The Voice of Seniors”.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Lira