LIBER S.A. po 16 Latach: Kluczowe Zmiany w Zarządzie i Nowa Strategia Rozwoju

LIBER S.A. po 16 Latach: Kluczowe Zmiany w Zarządzie i Nowa Strategia Rozwoju

Przegląd

Z dniem 1 stycznia 2024, Marcin Nowak, po 16 latach kierowania firmą jako Prezes Zarządu, przechodzi do Rady Nadzorczej. Ten krok jest częścią planu skoncentrowania się na strategicznym nadzorze i rozwoju kluczowych spółek z grupy:  Liber S.A., Chronologis Sp. z o.o. i Księgarnie Liber Sp. z o.o. W nowej roli, Marcin Nowak będzie wspierać Zarząd w realizacji strategii rozwojowej na lata 2024-2026.

Do Zarządu Spółki dołącza Pani Kamilla Piesiewicz-Zaleśna, dotychczasowa Główna Księgowa Spółki. Od 2008 roku związana z Liber S.A., wnosi swoje bogate doświadczenie w finansach i rachunkowości, a także gruntowną wiedzę o rynku książkowym.  W Zarządzie będzie odpowiedzialna za finanse oraz aspekty prawne, co będzie miało pozytywny wpływ na stabilny dalszy rozwój Firmy.

Funkcje Prezesa Zarządu Spółki pełnił będzie Przemysław Żbikowski, który od prawie dwóch lat efektywnie zasiada w Zarządzie Spółki Liber S.A. oraz odpowiada za cyfrową transformację. Jego kariera zawodowa, rozpoczynająca się w  2004 roku, obejmuje ponad dwie dekady doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą, strategią rynkową oraz rozwojem biznesu w sektorze detalicznym i e-commerce. Jego działania w Liber S.A. od marca 2022 roku skupiały się na rozwoju i ekspansji firmy, będącej jednym z czołowych graczy na rynku książki. Przemysław Żbikowski zdobył uznanie podczas tworzenia cooltools.pl, projektu, który dwukrotnie został wyróżniony w konkursie e-Gazela Biznesu.
Posiada także obszerne doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy dla renomowanych marek o zasięgu globalnym, takich jak Adidas i Reebok. Przez ponad 12 lat pełnił kluczową rolę w kształtowaniu i wdrażaniu strategii sprzedażowych dla obu tych marek.

W nadchodzących latach 2024-2026, Liber S.A. planuje intensywnie skoncentrować się na przekształceniu i rozwoju kluczowych obszarów działalności. W centrum działań istotny będzie rozwój technologii, z naciskiem na automatyzację i robotyzację. Kolejnym istotnym obszarem dalszego rozwoju jest intensyfikacja sprzedaży hurtowej oraz rozwój kanałów e-commerce, aby w pełni wykorzystać potencjał rynku i zaoferować klientom jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe.

 

 

 

 

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Liber