Agnieszka Panasiuk, Sekrety Białej. Chata

Przegląd

23 kwietnia ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina powieść „Chata”, trzeci tom czteroczęściowego cyklu „Sekrety Białej” pióra Agnieszki Panasiuk, autorki bestsellerowych książek „Ścieżki Elizy”, „Podróże serc” oraz „Antonia”, „Cecylia” i „Aleksandra” w cyklu „Na Podlasiu”. W zeszłym roku miały premierę dwie „Kamienica” i „Leśniczówka”. W czerwcu w cyklu „Sekrety Białej” ukaże się „Dworek”.

Zuzanna – przebojowa architektka – mieszka samotnie w Warszawie i korzysta z uroków miejskiego życia. Praca  w biurze projektowym to spełnienie jej marzeń. Do czasu.

Na przymusowy urlop wyjeżdża do Białej Podlaskiej. W rodzinnym domu chce podjąć życiowe decyzje i rozliczyć się z dzieciństwem naznaczonym nieobecnością matki. Nieoczekiwanie Zuza musi zająć się rozbiórką kolejarskiej chaty swojej babki Walerki, pełnej duchów dawnych pokoleń i dramatycznego echa bieżeństwa.

Jakie sekrety przodków Zuzanny skrywa chałupa? Czy architektka otworzy serce na romantyczną miłość, która niesie szczęście, ale może też ranić?

„Chata”  to trzeci tom cyklu obyczajowo historycznego „Sekrety Białej”. Agnieszka Panasiuk porusza fascynujące, ale mało znane wydarzenia historyczne z okresu pierwszej wojny światowej, które dotknęły między innymi Podlasie. Odwołuje się do bieżeństwa, kiedy to kilka milionów ludzi uciekało przed frontem w głąb Rosji.

Agnieszka Panasiuk, z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną
w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego południowego Podlasia. Do tej pory ukazało się sześć książek jej autorstwa: „Ścieżki Elizy”, „Podróże serc” oraz „Antonia”, „Cecylia” i „Aleksandra” w cyklu „Na Podlasiu”, a także „Kamienica” i „Leśniczówka” z cyklu „Sekrety Białej”.

Agnieszka Panasiuk i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania „Chaty” z cyklu „Sekrety Białej”. Powieść będzie miała premierę w księgarniach stacjonarnych
i internetowych 23 kwietnia 2024 r.

 

Kategorie: Literatura