Sean Adams, To coś w śniegu

Przegląd

„To coś w śniegu” Seana Adamsa – wyjątkowa powieść satyryczna z absurdalnym humorem, porównywana przez krytykę do „Czekając na Godota” Samuela Becketta czy „Latającego Cyrku Monty Pythona” – już w księgarniach!

24 stycznia br. nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść amerykańskiego pisarza Seana Adamsa zatytułowana „To coś w śniegu”. Książka jest propozycją dla wymagającego czytelnika, który lubi chodzić nieutartymi ścieżkami literackimi, ceni w wykreowanej rzeczywistości absurd i nietypowe poczucie humoru. To również książka dla tych, którzy kochają to, co nieprzewidywalne. W tej powieści bowiem nic nie jest oczywiste.

O KSIĄŻCE:
Położony na krańcu świata Instytut Północny jest otoczony rozległym obszarem wiecznego śniegu i lodu. Niegdyś był dobrze prosperującym ośrodkiem badawczym, lecz wskutek bliżej nieokreślonego incydentu jego działalność została nagle zawieszona, a zespoły naukowe ewakuowano. Teraz stanowi dom dla trojga nadzorców i jedynego pozostałego na miejscu badacza, który stara się zgłębić uczucie zimna.

Misja jest prosta: doglądać wnętrz, wykonywać codzienne zadania i utrzymywać gmach w dobrym stanie na wypadek wznowienia badań. Nie wolno im tylko dotykać termostatu ani pod żadnym pozorem wychodzić na zewnątrz.

Pewnego dnia dostrzegają tajemniczy obiekt, który pojawił się w śniegu. Są nim wręcz zahipnotyzowani. Nie umieją dokładnie określić jego kształtu ani koloru, ani nawet tego, czy się porusza, czy tkwi nieruchomo. Wiedzą jedynie, że tam jest. Chyba.

Skonsternowani walczą o zapanowanie nad własną psychiką, podczas gdy to coś w śniegu igra z nimi, torpeduje ich pracę i każe podać w wątpliwość wszelkie wyobrażenia o tym, co dotąd uważali za normalne.

Ironicznie zabawna powieść prowokująca do myślenia, pełna absurdalnego humoru rodem z Monty Pythona.

Książce patronują: Wirtualna Polska, lubimyczytac.pl, nakanapie.pl

 

O AUTORZE
SEAN ADAMS mieszka w Des Moines w stanie Iowa z żoną Emmą i córką Muriel. Jego pierwsza powieść, „The Heap”, otrzymała wyróżnienie Editor’s Choice redaktorów „New York Timesa”, a przez stację NPR została wymieniona wśród najlepszych książek roku 2020. Jego prace były publikowane między innymi w „The Magazine of Fantasy & Science Fiction” i w dziale polecanych lektur serwisu Electric Literature.

 

Premiera: 24.01.2024
Autor: Sean Adams
Tytuł: To coś w śniegu
Tytuł oryginału: The Thing in the Snow
Przekład: Piotr Cieślak
ISBN: 978-83-276-9203-0
Cena: 36,99 zł
Cena e-book: 30,99 zł
Gatunek: lit. piękna obca
Format: 145×215/Oprawa miękka

 

więcej www.harpercollins.pl

 

 

Kategorie: Literatura