Grudniowe „Książki. Magazyn do czytania” w sprzedaży od 5 grudnia br.

Przegląd

Lista najlepszych książek 2023 roku, pomysły na prezenty pod choinkę, moc niewidzialności i jej konsekwencje, a także liczne wywiady, eseje i recenzje tworzą szóste w tym roku, a zarazem przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania”. Magazyn ukaże się w punktach sprzedaży prasy we wtorek, 5 grudnia br. oraz na stronie Prenumerata24.pl z opcją bezpłatnej dostawy. 

Bohaterką okładki jest Joanna Kuciel-Frydryszak, dziennikarka i pisarka – autorka biografii „Słonimski. Heretyk na ambonie”, nominowanej w najważniejszych konkursach na historyczną książkę roku, a także poruszającego reportażu „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”. W rozmowie z Katarzyną Wężyk zwraca uwagę na coraz większą potrzebę poznawania kobiecych bohaterek i ich „herstorii” oraz konfrontacji – z nie tak odległą – trudną rzeczywistością polskich kobiet na wsi.  

Historię kieszeni na przestrzeni wieków, które stały się pewnego rodzaju „minisejfem”, lecz wciąż są towarem deficytowym w kobiecej garderobie, opisuje Karolina Sulej. Michał Nogaś rozmawia z pisarką Barbarą Kingsolver o wstydzie związanym z pochodzeniem, który jednocześnie stał się inspiracją do napisania nagrodzonej Pulitzerem książki „Demon Copperhead”. Nowe wydanie „Książek” zawiera bogatą sekcję o seksualności w literaturze i nie tylko. Katarzyna Wężyk sprawdza w książkowych bestsellerach, o jakim seksie marzą Polki, Renata Lis przyjrzy się pozytywnym i negatywnym skutkom pornografii, a o seksie w tekstach i potencjale polszczyzny w tym temacie pisze Małgorzata Żarów.  

„Sponsorem numeru” jest światowej sławy szwedzki reżyser Ingmar Bergman, twórca m.in. „Persony” i „Siódmej Pieczęci”. 

W wydaniu nie zabraknie corocznej listy 10 najlepszych książek mijającego roku, wskazanych przez redakcję dwumiesięcznika, która wybrała także najlepsze okładki książek oraz najciekawsze kryminały i komiksy wydane w 2023 r. Z kolei znani polscy autorzy, autorki, dziennikarki i dziennikarze pomogą czytelnikom i czytelniczkom znaleźć idealny książkowy prezent pod choinkę, proponując aż 30 książek podzielonych na sześć kategorii – non-fiction, albumy, powieści z całego świata, książki o muzyce i o ekologii oraz literacką klasykę. W stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” znajdzie się m.in. Superdycha, czyli lista 10 najlepszych dziecięcych i młodzieżowych książek 2023 r.  

 

Prenumeratę dwumiesięcznika oraz bieżący numer można zamawiać na stronie Prenumerata24.pl z bezpłatną dostawą pod wskazany adres. Wersja cyfrowa będzie dostępna na Publio.pl, a jego treści znajdą się w aplikacjach oraz w serwisie Wyborcza.pl/książki. Magazyn można zamówić również w ramach rocznej prenumeraty w wyjątkowej cenie 99 zł. Pierwsze 100 osób, zamawiających prenumeratę, otrzyma książki od Wydawnictwa Agora – „Czarny Poniedziałek” Agnieszki Gracy oraz książkę roku „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak. Oferta obowiązuje od 5 grudnia 2023 roku do 6 lutego 2024 r. – szczegóły tutaj.

Więcej informacji o magazynie znaleźć można na jego popularnych profilach: na Facebooku, Instagramie, w cotygodniowym, popularnym Booksletterze, a także na Wyborcza.pl/ksiazki. 

 

„Książki. Magazyn do czytania” to dwumiesięcznik, będący fascynującym przewodnikiem po nowościach wydawniczych – zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zawiera recenzje, premierowe fragmenty książek oraz wywiady z pisarzami, filozofami i eseistami. Magazyn dostępny jest także w formie cyfrowej – w aplikacji „Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl w sekcji Magazyny: Książki lub bezpośrednio na https://wyborcza.pl/ksiazki 

 

Kategorie: Literatura