Nowości Klubu Świata Komiksu Egmont dla dzieci i młodzieży
Przegląd
- Typ: Komiks
- Marka: Story House Egmont
Premiera 8 listopada 2023 r.
DC Powieść graficzna 13+. Młodzi Tytani: Robin
Scenariusz: Kami Garcia
Rysunki: Gabriel Picolo
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 184 stron
Format: 150×230
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-6502-1
Język oryginału: angielski
Seria: DC Powieść graficzna 13+
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie
Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.
„Młodzi Tytani: Robin” to już czwarty komiks z cyklu opowieści o Młodych Tytanach. Tym razem Raven Roth, Garfield Logan, Maxine Navarro i Damian Wayne uciekają przed Slade’em
Wilsonem, HIVE oraz potwornymi eksperymentami, jakie ta szemrana organizacja prowadziła
ich kosztem. Ale dokąd się udadzą? I komu mogą zaufać? Dick Grayson chce tylko wiedzieć, co się stało z jego bratem Damianem. Czy wszystko u niego w porządku? A może potrzebuje pomocy? Dlaczego przestał odpowiadać na SMS-y? I dlaczego urządzenie namierzające przestało pokazywać jego lokalizację? Jedno jest pewne – wszyscy szukają odpowiedzi na niepokojące ich pytania i tylko jedna osoba może im pomóc pokonać HIVE raz na zawsze.
Przyłącz się do nagradzanej autorki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo („Młodzi Tytani: Raven”), twórczego duetu stojącego za bestsellerową serią powieści graficznych o Młodych Tytanach, i poznaj dalsze losy swoich ulubionych bohaterów.
Kaczogród.
To nie bajka i inne historie z lat 1960–1961, tom 12
Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron
Format: 170×260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-5710-1
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor
Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1960–1961. Komiks zatytułowany „To nie bajka” jest historią o poszukiwaniu (i znalezieniu!) legendarnego źródła młodości i skutkach, jakie powoduje picie pochodzącej z niego wody. Kaczory opowiadają o swojej przygodzie ze źródłem Babci Kaczce, która w niniejszym tomie występuje szczególnie często, między innymi w historiach „Jak słoń z koniem”, „Dzień, w którym farma zamarła” oraz „Płachta na byka”. Ale to nie sielska atmosfera jej gospodarstwa jest motywem, który najsilniej definiuje ten zbiór komiksów Carla Barksa. Jest nim fantastyka naukowa, nie tylko za sprawą opowieści o mniej lub bardziej udanych wynalazkach Diodaka, lecz także na przykład historii szpiegowskiej z licznymi elementami SF „Rakietowy kaczor”, w której Donald pracuje jako sprzątacz w bazie prowadzącej testy rakiet. Oczywiście nasz ulubiony kaczor jak zwykle występuje tu również w bardziej przyziemnych rolach, między innymi jako rybak i nieznośny turysta. Próbuje też zostać celebrytą…
„Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!
Komiksy są super! Ptyś i Bill – Pamiętasz to, Bill? tom 12
Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6650-9
Język oryginału: francuski
Seria: Komiksy są super!
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Kolejna część humorystycznej serii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu. Bill to bardzo grzeczny pies, czasem tylko pogoni pana rozklejającego plakaty, wścieknie się na tresera zwierząt czy spowoduje mały wypadek samochodowy. Także Ptyś to bardzo grzeczny chłopiec, czasem tylko zrobi z chodnika ślizgawkę, pobije się z kolegą czy zerwie kwiatki w parku. Problemem jest jedynie to, że w przypadku obu bohaterów „czasem” oznacza „codziennie”… Ale nie ma co narzekać – Ptyś i Bill równie często, co psocą, robią dobre uczynki, z których mogą być dumni. A konsekwencjami ich rozrabiania niech się martwią… rodzice!
Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Szybki Bill”, „Pamiętasz to, Bill?” oraz „Pobawmy się!”.
Herkules agent międzygalaktyczny. Rebelianci, tom 3
Scenariusz: Vincent Zabus
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5760-6
Język oryginału: francuski
Seria: Herkules agent międzygalaktyczny
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Trzeci tom przygód dwójki studentów kosmicznej szkoły dla przyszłych agentów międzygalaktycznych. Herkules i Marlon zostają wysłani z misją na planetę, której mieszkańcy podnieśli bunt przeciwko tamtejszemu imperatorowi i jego rabunkowej eksploatacji środowiska naturalnego. W jej wyniku przyroda nie może się odrodzić, a ludność cierpi głód. Ariana i jej przyjaciele chcą powrotu do życia w zgodzie z przyrodą i odbudowania jej potencjału. Herkules i Marlon mają stłumić rewoltę, na miejscu jednak przekonują się, że racja niekoniecznie musi być po ich stronie. Autorem scenariusza tej międzygalaktycznej historii jest belgijski scenarzysta komiksowy i dramaturg Vincent Zabus („Le Monde selon François”), a zilustrował ją Antonello Dalena, znany polskim czytelnikom m.in. z serii „Ernest i Rebeka” oraz „Smerfy i świat emocji”.
Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6162-7
Język oryginału: francuski
Seria: Frnck
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Dalszy ciąg nieprawdopodobnych przygód współczesnego trzynastolatka w czasach prehistorycznych. Franckowi wciąż doskwiera brak pizzy i internetu… Za to spotyka dinozaury! Franck przeżywa swoją pierwszą prehistoryczną zimę. Plemię z trudem zdobywa jedzenie, narażone jest też na liczne niebezpieczeństwa, w tym ze strony zwierząt, które – według naukowców – nie powinny wówczas istnieć! Ponadto okazuje się, że tropem Francka podąża inna niepasująca do tych czasów istota, która nie ma pokojowych zamiarów… Prehistoria jest coraz bardziej BEZNADZIEJNA!
Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).
Smerfy Komiks. Smerfolicjanci, tom 30
Scenariusz: Thierry Culliford, Alain Jost
Rysunki: Jeroen De Coninck
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-5791-0
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Nowy tom wesołej i mądrej opowieści o Smerfach, niebieskich istotach z zaczarowanego lasu. Smerfy są miłe i spokojne, ale kiedy już się o coś między sobą pokłócą, to nie odpuszczą! A wszystkie konflikty musi łagodzić mądry Papa Smerf… Pewnego dnia ma tego serdecznie dość i postanawia ułożyć kodeks zasad życia w wiosce Smerfów, aby wreszcie zapanował spokój. Przestrzegania zarządzeń mają pilnować smerfolicjanci. Ale czy to na pewno dobry pomysł?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Premiera 22 listopada 2023 r.
Scenariusz: Hergé
Rysunki: Hergé
Przekład: Daniel Wyszogrodzki
Oprawa: twarda
Objętość: 272 strony
Format: 216×285
Cena: 139,99
ISBN: 978-83-281-7021-6
Język oryginału: francuski
Seria: Przygody Tintina
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy
Tintin, młody reporter brukselskiej gazety i detektyw amator, zwiedza świat wraz ze swoim pieskiem Milusiem. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci i rozwiązują liczne zagadki. Te pełne emocji oraz humoru historie pozwolą czytelnikom przeżyć niezapomniane przygody. Niniejszy tom otwiera kolekcję, która będzie składała się z sześciu zbiorczych albumów w twardych oprawach. Przygody naszego bohatera przedstawiamy chronologicznie od historii stworzonych najwcześniej: „Tintin w kraju Sowietów” (1930 r.), „Tintin w Kongo” (1931 r.), „Tintin w Ameryce” (1932 r.).
W swojej pierwszej przygodzie Tintin wyrusza do Związku Radzieckiego, aby na podstawie własnych obserwacji napisać reportaż o życiu ludzi w pierwszym na świecie państwie komunistycznym. Jak się szybko okazuje, przybysz z Zachodu nie jest mile widziany, toteż bohater, zanim wypełni swoje dziennikarskie zadanie, musi przede wszystkim przeżyć…
Następnie nasz bohater wybiera się do afrykańskiego Konga, w owym czasie będącego belgijską kolonią. Podczas zwiedzania odległego lądu musi jednak mierzyć się z szeregiem niebezpieczeństw, a większym zagrożeniem od dzikich zwierząt okazuje się tajemniczy przeciwnik, który podąża za nim trop w trop.
W trzeciej historii reporter zostaje wysłany do Chicago w USA, gdzie rzuca wyzwanie rządzącym miastem gangsterom. Podczas walki z przestępcami Tintin spotka samego Ala Capone, wyprawi się na Dziki Zachód, a nawet odkryje nowe złoża ropy, co przyniesie mnóstwo kłopotów zarówno jemu samemu, jak i żyjącemu w pobliżu plemieniu Indian.
Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges Remi ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy zaczęły się ukazywać w 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad 200 milionów egzemplarzy w ponad 90 językach, a Steven Spielberg wyprodukował na ich podstawie film. Hergé zaliczany jest do najpopularniejszych twórców XX wieku, a „Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dzieło dla rozwoju komiksu, gdyż autor wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli „czystą linią”, którą naśladowali później liczni twórcy komiksu, zwłaszcza franko-belgijskiego.
Pierwsze przygody Tintina zawarte w tym tomie powstały na początku lat 30. XX w. i w związku z tym odzwierciedlają pewne krzywdzące stereotypy i przekonania powszechne w tamtym okresie. Stanowią jednak część historii i mogą stać się okazją do dyskusji, jak możemy uczyć się na przeszłych błędach i budować lepszą, pełną szacunku przyszłość. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią komiksów, zanim przekażą je młodszym czytelnikom.
Przygody Tintina, tom 2
Scenariusz: Hergé
Rysunki: Hergé
Przekład: Daniel Wyszogrodzki, Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 260 stron
Format: 216×285
Cena: 139,99
ISBN: 978-83-281-7022-3
Język oryginału: francuski
Seria: Przygody Tintina
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy
Tintin, młody reporter brukselskiej gazety i detektyw amator, zwiedza świat wraz ze swoim pieskiem Milusiem. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci i rozwiązują liczne zagadki. Te pełne emocji oraz humoru historie pozwolą czytelnikom przeżyć niezapomniane przygody.
Oto drugi tom kolekcji składającej się z sześciu zbiorczych albumów w twardych oprawach. Zawiera on albumy: „Cygara faraona” (1934 r.), „Błękitny lotos” (1936 r.), „Pęknięte ucho” (1937 r.) oraz „Czarna Wyspa” (1938 r.).
W historii „Cygara faraona” podczas luksusowego rejsu Tintin poznaje profesora Cyklonika, ekscentrycznego egiptologa, z którym wyrusza na poszukiwanie grobowca faraona Kisha‑Kosha. Dlaczego jednak w pradawnym grobowcu znajdują się całkiem współczesne cygara? Aby rozwikłać tę zagadkę, młody reporter przemierza Bliski Wschód oraz Indie i trafia na trop tajnego stowarzyszenia. Musi jednak uważać, bo cały czas depcze mu po piętach dwóch zawziętych detektywów…
W drugiej opowieści Tintin kontynuuje śledztwo z albumu „Cygara faraona”, które prowadzi go tym razem do Szanghaju – miasta, w który trwa walka o wpływy między Chińczykami, Japończykami a przybyszami z Zachodu. Komu nasz bohater może zaufać? Jaką rolę odgrywa enigmatyczny Mitsuhirato? I kim jest nieuchwytny Wielki Szef? Odpowiedź na te pytania przyniesie Tintinowi spore zaskoczenie.
W albumie „Pęknięte ucho” Tintin chce odnaleźć skradziony z muzeum rzadki posążek. Jego śladów szuka zarówno w swym rodzinnym kraju, jak i w Ameryce Południowej, gdzie trafia w wir niepokojów politycznych i ciągłych przewrotów… a nawet mimo woli rozpoczyna karierę oficerską! Reporter odwiedzi także twórców posążka, żyjące w dżungli plemię Arumbayów, i wielokrotnie będzie musiał zmierzyć się z dwoma gotowymi na wszystko przestępcami.
W zamykającej tom historii Tintin trafia podczas spaceru na rozbity samolot i zostaje zaatakowany przez jego załogę. Żeby odkryć, dlaczego znalazł się na celowniku tajemniczej szajki, udaje się do Wielkiej Brytanii. Dochodzenie okazuje się pełne niebezpieczeństw, a przeciwnicy – groźni i zdeterminowani. Czy klucz do tajemnicy może znajdować się na osławionej Czarnej Wyspie w Szkocji, którą zamieszkuje ponoć straszliwy potwór?
Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges Remi ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy zaczęły się ukazywać w 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad dwieście milionów egzemplarzy w ponad dziewięćdziesięciu językach, a Steven Spielberg wyprodukował na ich podstawie film. Hergé zaliczany jest do najpopularniejszych twórców XX wieku, a „Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dzieło dla rozwoju komiksu, gdyż autor wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli „czystą linią”, którą naśladowali później liczni twórcy komiksu, zwłaszcza franko-belgijskiego.
Czarodziejki W.I.T.C.H. Nowe historie. Serce przyjaźni
Scenariusz: Alessandro Ferrari
Rysunki: Giulia Adragna
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 108 stron
Format: 170×260
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-6439-0
Język oryginału: angielski
Seria: WITCH
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy
Emocjonujące przygody czarodziejek z Heatherfield! Pięć nastolatek dowiaduje się o istnieniu niezwykłych światów – Kondrakaru i Meridianu, spotyka tajemnicze istoty i zdobywa magiczne moce: wody, ziemi, ognia, powietrza oraz Serca, które nimi wszystkimi dowodzi. Dziewczęta otrzymują ważną misję – jako Strażniczki Sieci oddzielającej świat ludzki od innych wymiarów muszą stanąć w obronie pokoju i zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Dzięki sile przyjaźni mogą jednak pokonać każde przeciwności!
Czarodziejki WITCH, tom 11
Scenariusz: Bruno Enna, Paola Mulazzi,
Alessandro Ferrari, Teresa Radice
Rysunki: Davide Baldoni, Lucia Balletti, Federico Bertolucci,
Antonello Dalena, Ettore Gula, Alberto Zanon, Gianluca Panniello, Flavia Scuderi, Lucio Leoni, Stefano Turconi
Przekład: Joanna Szabunio
Oprawa: twarda
Objętość: 384 strony
Format: 170×260
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-6418-5
Język oryginału: włoski
Seria: WITCH
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy
Jedenasty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Przyjaciółki podczas pobytu w Open Hill poznają legendę o Ragorlangu. Czy historia o potworze potrafiącym kontrolować myśli swoich ofiar może mieć coś wspólnego z krzyczącą postacią, którą obsesyjnie rysuje Hay Lin? Jej wizyta u Erica przybiera nieoczekiwany obrót. Okazuje się, że nowo poznane osoby, Tecla i Karl Ibsenowie, tajemniczy pan Kirkner i Erin Peyton, mają swoje mroczne sekrety i nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Dziewczyny spotykają się w dawnym antykwariacie, gdzie teraz znajduje się kwatera główna W.I.T.C.H. Stąd wyruszają na poszukiwanie zaginionej Yan Lin i trafiają do pałacu Singyu… Jak zakończy się ta misja? Co odkryje Irma w starym pamiętniku swojej mamy? A kto zostanie nowym przewodniczącym szkoły w Heatherfield?
Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga jedenasta zawiera komiksy z numerów 127–138 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek!
Nauka z komiksem. Miasta przyszłości
– Zasoby naszej planety, tom 1
Scenariusz: Edwige Pezzulli, Francesca De Filippi,
Jacopo Olivieri
Rysunki: Benedetta Barone, Marino Gentile, Sara Storino, Andrea Greppi, Emilio Urbano, Watermark Studio, Blasco Pisapia, Denise Shimabukuro,
Marco Palazzolo
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 215×290
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6413-0
Język oryginału: angielski
Seria: Nauka z komiksem
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: popularno-naukowy
Tom pierwszy „Miast przyszłości” z serii „Nauka z komiksem” dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Kto by uwierzył, że w uroczym Szarakówku może dziać się coś złego… Niestety, ktoś niszczy okoliczne uprawy. Funkcjonariuszka Judy Hops nie może tego tak zostawić. W końcu farma jej rodziców też jest zagrożona. Policjantka oraz jej partner, Nick Bajer, rozpoczynają śledztwo. Zaprowadzi ono parę stróżów prawa do różnych dzielnic Zwierzogrodu i najnowocześniejszych budynków tej niezwykłej metropolii. Czy Judy i Nick zdołają rozwikłać tę trudną sprawę?