„Kolekcjoner” – pasjonujący nowy thriller sensacyjny Daniela Silvy

Przegląd

 

Gabriel Allon, szukając skradzionego arcydzieła Vermeera, odkrywa spisek, który grozi światu nuklearną zagładą.
„Kolekcjoner” – pasjonujący nowy thriller sensacyjny Daniela Silvy
już w sprzedaży!

Daniel Silva należy do kanonu literatury szpiegowskiej. Niezmiennie czerpie inspirację z bieżących wydarzeń, które mają miejsce na arenie międzynarodowej, i w sobie charakterystyczny sposób łączy je z fascynującą fikcją. Tym razem jego agent – Gabriel Allon – otrzymuje nieoficjalne zadanie odnalezienia skradzionego obrazu Vermeera. Ta misja nieoczekiwanie prowadzi go w niebezpieczne rejony zagrażającego światu spisku.
„Kolekcjoner” ukazał się w Polsce 8 listopada nakładem wydawnictwa HarperCollins.

O KSIĄŻCE:
W Amalfi, w willi zamordowanego południowoafrykańskiego armatora, carabinieri odkryli tajny skarbiec zawierający ramę i blejtram o wymiarach odpowiadających wielkością najcenniejszemu z zaginionych obrazów na świecie. Generał Ferrari, dowódca Brygady Sztuki, zwraca się do legendarnego szpiega i konserwatora sztuki Gabriela Allona z prośbą o dyskretne odszukanie obrazu, dopóki trop jest ciepły.

Chodzi o „Koncert” Johannesa Vermeera skradziony w 1990 roku z bostońskiego muzeum. Przy pomocy niezwykłego sprzymierzeńca – pięknej duńskiej hakerki i złodziejki – Gabriel szybko ustala, że obraz zmienił właściciela w ramach wielomiliardowego nielegalnego interesu. I  że za sprawą stoi człowiek o kryptonimie Kolekcjoner, magnat naftowy blisko powiązany z najwyższymi kręgami władzy w Rosji.

Zaginione arcydzieło stanowi fundament spisku, którego powodzenie pogrążyłoby świat w konflikcie o katastrofalnych skutkach. Aby go udaremnić, Gabriel musi wykonać śmiały krok, wiedząc, że na szali znajduje się życie milionów ludzi.

Pełen zwrotów akcji i niezapomnianych postaci „Kolekcjoner” szybko przenosi nas z uroczych kanałów Wenecji na wietrzne wybrzeże północnej Danii, do centrali CIA w Langley i wreszcie do Rosji, gdzie pasjonujący finał jest równie aktualny jak bieżące nagłówki gazet.
Książce patronują: Wirtualna Polska, lubimyczytac.pl i nakanapie.pl

Połączenie krańcowo odmiennych tematów w jednej powieści może się wydać przedsięwzięciem dość ryzykownym. Ale moim zdaniem autor wyśmienicie sobie z tym pomysłem poradził. Mimo że każdy z dwóch głównych wątków przedstawiony jest z ogromem szczegółów, wśród których, jak zwykle u Daniela Silvy, fakty idealnie współgrają z konstruktami hipotetycznymi bądź zgoła fikcyjnymi. Mimo, a może dlatego. Bo taki właśnie jest nasz świat po 24 lutego 2022 roku. Mimo zagrożenia, w którego cieniu żyjemy, nie przestajemy się zajmować milionem innych spraw, które nas obchodzą.
– Nina, lubimyczytac.pl o „Kolekcjonerze”

 

O AUTORZE
DANIEL SILVA jest autorem wielokrotnie nagradzanych powieści, które zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”: „Ostatni szpieg Hitlera”, „The Mark of the Assassin”, „The Marching Season”, „Artysta zbrodni”, „Angielski zabójca”, „Spowiednik”, „Śmierć w Wiedniu”, „Książę ognia”, „Posłaniec”, „Tajny sługa”, „Reguły Moskwy”, „Uciekinier”, „Sprawa Rembrandta”, „Portret szpiega”, „Upadły anioł”, „Angielska dziewczyna”, „Wielki skok”, „Angielski szpieg”, „Czarna wdowa”, „Dom szpiegów”, „Inna kobieta”, „Nowa dziewczyna”, „Zakon”, „Wiolonczelistka” oraz „Portret nieznanej kobiety”. Najbardziej zasłynął długą serią thrillerów o szpiegu i konserwatorze dzieł sztuki Gabrielu Allonie. Powieści Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków.
Daniel Silva mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem. Więcej informacji na stronie www.danielsilvabooks.com.

Silva tka swoją sieć, ustawia zasadzki, odurza czytelnika suspensem i niespodziewanymi zwrotami akcji… Zapiera dech. – Providence Journal
POLECAMY POWIEŚCI Z CYKLU O GABRIELU ALLONIE:

 

Premiera: 8 listopada 2023
Tytuł: Kolekcjoner
Tytuł oryginalny: The Collector
Autor: Daniel Silva
Gatunek: sensacja
ISBN: 978-83-276-9956-5
Format: 145×215
Oprawa: miękka
L. stron: 400
Cena: 42,99 zł
Tłumaczenie: Robert Ginalski

 


www.harpercollins.pl

Kategorie: Literatura