„Bolesław Krzywousty. Piastowski bóg wojny” Mariusza Sampa – nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

W tym tygodniu premierę ma „Bolesław Krzywousty. Piastowski bóg wojny” książka wydana nakładem wydawnictwa LIRA, pasjonująca biografia jednego z najpotężniejszych władców dynastii piastowskiej.

Bolesław III Krzywousty, jeden z najbardziej rozpoznawalnych władców piastowskich, objął samodzielne rządy nad Wisłą w 1102 roku. Rządził przez trzydzieści sześć lat, co plasuje go w czołówce najdłużej polskich panujących. Czego przez ten czas dokonał? Jak ocenić jego działania?

W swojej najnowszej książce Mariusz Samp skupia się na przedstawieniu politycznych i militarnych aspektów panowania Bolesława Krzywoustego. Autor analizuje m.in.: zmagania Bolesława o jedynowładztwo ze starszym bratem Zbigniewem, przebieg wojny stoczonej w 1109 roku z królem Henrykiem V, podboje ziem pomorskich i ich skutki oraz zjazd Bolesława Krzywoustego z cesarzem Lotarem III w Merseburgu w 1135 roku, gdzie Piast złożył sąsiadowi hołd lenny z Pomorza i Rugii.

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów historii, którzy chcą lepiej poznać piastowskiego boga wojny i zgłębiać najstarsze dzieje Polski.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 145 x 215 mm. Objętość: 288 stron, cena okładkowa: 49,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Historia
Tagi: Lira