JFK i inni – nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI

Przegląd

15 listopada ukaże się nowe wydanie Pomocnika Historycznego POLITYKI z serii Biografie pt. Głośne zabójstwa polityczne.

60 lat temu prezydent USA John F. Kennedy został trafiony w Dallas kulami snajpera. Obryzgany krwią różowy kostium Chanel, noszony przez siedzącą w kabriolecie obok męża Jacqueline, stał się symbolem zamachu. Śmierć w dobie zimnej wojny dynamicznego, reformatorskiego przywódcy Stanów Zjednoczonych to najsłynniejsze współczesne zabójstwo polityczne, ale nie jedyne.

Pomocnik Historyczny POLITYKI przygląda się także innym głośnym i brzemiennym w następstwa zamachom na przywódców państwowych lub polityków, decydujących o sytuacji społecznej i kursie politycznym w swoich krajach, wpływających na międzynarodowy układ sił. Zabójstwa polityczne zmieniały nastroje społeczne, międzynarodowe sojusze, wstrząsały globalnym rynkiem, wywoływały konflikty zbrojne i wojny domowe. Sprawdźmy, co działo się po zabójstwach Olofa Palmego, Martina Lutera Kinga, Indiry Ghandi, Aldo Moro czy Benazir Bhutto.

Na polityka.pl/podkasty w sekcji „POLITYKA o historii”, będzie można wysłuchać uzupełniającej wydanie rozmowy Marcina Zaremby z Adamem Krzemińskim.

Tytuł ukaże się w dobrych punktach sprzedaży prasy. Liczyć będzie 124 strony. Można je będzie kupić także na sklep.polityka.pl.

Kategorie: Historia