Ogólnopolski konkurs literacki „Magia Futura”

 

Przyszłość… – jedni twierdzą, że jej nie będzie, inni widzą ją w wersji apokaliptycznej, gdy jeszcze pozostali mówią o odnowie – zmianie świadomości i wrażliwości człowieka, dzięki którym nareszcie mądrze zaczniemy koegzystować z innymi gatunkami, z samą planetą i jej zasobami.

Czy zaawansowana technologia pomoże nam w wyzwaniach jutra: zmianą klimatyczną, wymieraniem gatunków, epidemiami itd.? Czy uchroni nas przed konsekwencjami naszych działań proponując rozwiązania i wynalazki, o których jeszcze nam się nie śniło? A może sztuczna inteligencja, bioniczne protezy, genetyka stanowią zagrożenie dla świata biosu?

Jak będzie wyglądało życie na Ziemi – jutro, za kilka dekad, setek lat…?

Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice w Krakowie zaprasza do udziału w 3.edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego „Magia Futura”. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  • młodzież do 18. roku życia oraz
  • dorośli po 18. roku życia (o przynależności do danej kategorii wiekowej decyduje data urodzenia w dniu zamknięcia nadsyłania prac).

Zadaniem uczestników jest napisanie oryginalnego opowiadania o maksymalnej objętości pięciu stron znormalizowanego maszynopisu (do 1800 znaków na stronie, czcionka 12, Times New Roman).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 stycznia 2024 r.

Prace należy przysyłać do dnia 30 listopada 2023 r. na adres: wroblowice@ckpodgorza.pl (tytuł maila “Magia Futura”).

Szczegółowe informacje tutaj

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Magia Futura