Migracje literatury na 15. Festiwalu Conrada – wylicytuj spotkania z wybitnymi twórcami na Allegro Charytatywni

Migracje literatury na 15. Festiwalu Conrada – wylicytuj spotkania z wybitnymi twórcami na Allegro Charytatywni

Przegląd

Zapraszamy na 15. Festiwal Conrada poświęcony tematyce migracji, który zachęca do odkrywania historii i doświadczeń pisarzy z różnych zakątków świata. Spotkania z autorami, warsztaty oraz gala Nagrody Conrada to tylko część tej pasjonującej podróży po światowej literaturze. Dodatkowo, w ramach wsparcia Festiwalu Conrada, uczestnicy mogą znaleźć serię wyjątkowych aukcji na Allegro Charytatywni.

Tematem przewodnim 15. Festiwalu Conrada będą migracje. Organizatorzy zaprosili do Krakowa autorki i autorów m.in. z Iranu, Indonezji, Korei Południowej, Maroka i Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie wydarzeń poświęconych literaturze pisanej w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim czy norweskim. Zaplanowano też spotkania dotyczące skutków wojny w Ukrainie i sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Allegro aktywnie wspiera inicjatywy kulturalne i artystyczne, dlatego już kolejny raz jest partnerem strategicznym tego międzynarodowego wydarzenia.

2880x1440.jpg

 

Odkrywając Literaturę Światową

Festiwal Conrada gościć będzie wybitnych twórców, takich jak Kateryna Babkina, Natasha Brown, Philippe Claudel, Inga Iwasiów, Georgi Gospodinow, Mikołaj Grynberg, Intan Paramaditha, Małgorzata Rejmer, Judith Schalansky i Jakub Żulczyk, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami, przyczynią się do naszego lepszego zrozumienia współczesnych problemów migracyjnych.

Aukcje Allegro Charytatywni i niezapomniane doświadczenia
Oprócz różnego rodzaju spotkań i warsztatów, organizowany jest również szereg unikalnych aukcji na rzecz wsparcia Festiwalu Conrada:

  1. Spotkanie w Redakcji Tygodnika Powszechnego – możliwość spędzenia czasu z zespołem organizującym Festiwal, w tym niepowtarzalna okazja do odbycia spaceru po siedzibie redakcji.
  2. Spacer po Krakowie z Dyrektorem Programowym – spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem, podczas którego opowie o swoich doświadczeniach związanych z Festiwalem Conrada.
  3. Pakiet Książek Nominowanych do Nagrody Conrada – pakiet pięciu książek nominowanych do Nagrody Conrada 2023.
  4. Pakiet Książek “Na Drogę” – pięć inspirujących książek gości i gościń tegorocznej edycji Festiwalu Conrada.
  5. Bluza z identyfikacją wizualną 15. edycji Festiwalu Conrada – unikatowy upominek dla miłośników literatury, odzwierciedlający ducha Festiwalu.
  6. Cegiełki na rzecz rozwoju Festiwalu – plakat tegorocznej edycji Festiwalu Conrada, która odbywa się pod hasłem „Migracje”, w formie elektronicznej na dowód finansowego wsparcia Festiwalu Conrada.

Wszystkie aukcje dostępne są na: https://allegro.pl/zobacz/conradfestival

Allegro nie pobiera żadnych opłat ani prowizji od sprzedaży ofert charytatywnych. Wszystkie środki pozyskane z licytacji trafią bezpośrednio na konto Fundacji Tygodnika Powszechnego i wesprą działania organizacji. Więcej na: https://charytatywni.allegro.pl/ 

Program 15. Festiwalu Conrada znaleźć można na: https://conradfestival.pl/program

 

 

źródło Festiwal Conrada

Kategorie: Wydarzenia