Figiel – zaraza i nieśmiertelność w nowej superprodukcji Audioteki

Przegląd

W międzywojennej Warszawie wybucha epidemia. Na stanowisko miejskiego komisarza walki z zarazą zostaje wyznaczony Radosław Figiel, znakomity lekarz, ale też nihilistyczny alkoholik, narkoman i wierzący w swoją nieśmiertelność utracjusz (w tej roli Jacek Beler). W nowej superprodukcji Audioteki, słuchacze będą mogli poznać najgłębsze zakamarki Warszawy roku 1921 – jej koloryt, klimat restauracji i barów, ale też miejsca pełne ludzkich nieszczęść i cierpienia. Premiera audiobooka już 19 października.

Po niedawnych premierach Spalonej ziemi czy Upadku Narodu, Audioteka prezentuje kolejną autorską superprodukcję. Tytułowy Figiel, to ponad trzydziestoletni lekarz, weteran wojenny, który musi niemal w pojedynkę zorganizować warszawskie punkty szczepień. Na drodze staje mu nie tylko nieprzychylność lokalnej władzy, ale przede wszystkim postępująca skłonność do używek.

Ogromnym atutem produkcji jest znakomita obsada, szczególnie wybitna rola Jacka Belera, wcielającego się jednocześnie w głównego bohatera i narratora. Jego Figiel to postać krwi i kości, a sama kreacja Berlera sprawia, że międzywojenna Warszawa jest niemal na wyciągnięcie ręki. W rolach drugoplanowych będzie można usłyszeć m.in.: Marka Walczaka, Karolinę Rzepę czy Otara Saralidze. Produkcję, na podstawie scenariusza Szymona Skowrońskiego, wyreżyserował Szymon Kuśmider.

“Figiel” zanurza nas w umysł człowieka uwikłanego w świat nałogów, ale przekonanego o własnej nieśmiertelności. Poznajemy transformację głównego bohatera, który pod wpływem kolejnych wydarzeń zaczyna zmieniać swoje postrzeganie świata, starając się jednocześnie zrozumieć sens własnego istnienia. Cieszę się, że dzięki pracy aktorów i zespołu realizacyjnego udało się także stworzyć niepowtarzalny klimat Warszawy lat 20.komentuje Monika Bazdyga, Head of Marketing w Audiotece.

Scenariusz do superprodukcji powstał w ramach akcji Usłysz kulturę adresowanej do twórców. Uczestnicy inicjatywy mają możliwość opowiedzenia Audiotece swoich historii. Każdy scenarzysta może liczyć na ekspercki feedback, a najlepsi z nich (tak jak w przypadku audiobooka “Figiel”) na adaptację do formatu audio.

Superprodukcja jest dostępna dla użytkowników Audioteka i Audioteka Klub już od 19 października. Serwis zapowiada również, że w najbliższych tygodniach słuchacze mogą liczyć na kolejne duże premiery.

 

 

Kategorie: Wydarzenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4