Ludwik Lunar, „Za nasze grzechy”

Przegląd

„Jestem głosem waszego sumienia, spisem waszych win i grzechów, które zostaną rozliczone. Nie jesteście bezpieczni”.
„Za nasze grzechy” – debiutancki kryminał Ludwika Lunara
już w sprzedaży!

 

25 października br. nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazał się pierwszy kryminał Ludwika Lunara „Za nasze grzechy”, otwierający serię z prokuratorem Grabem. Autor zainspirowany dramatycznymi wydarzeniami sprzed lat, do których doszło w jego rodzinnych stronach, stworzył nieprzewidywalną, trzymającą w napięciu powieść. Główny bohater cyklu, Emil Grab, wraz z policją będzie się starał przeniknąć umysł pogrywającego ze wszystkimi seryjnego mordercy.

O KSIĄŻCE:
Pewnego marcowego poranka grupa nastolatków dokonuje makabrycznego odkrycia. Na leśnej polanie natrafiają na zwłoki mężczyzny, szczelnie zawinięte w plastikową folię.
Na ciele denata brak oznak przemocy i znaków szczególnych, a sprawca nie pozostawił żadnych śladów. Szybko się okazuje, że przyczyną zgonu było odwodnienie. Na jaw wychodzi jednak coś jeszcze: w krtani mężczyzny znaleziono niespotykany przedmiot – fragment poczwarki egzotycznego motyla.

Do wyjaśnienia sprawy zostaje wyznaczony Emil Grab, prokurator z niejasną przeszłością. Towarzyszą mu komisarz Marczewski i Jakub Błach, technik kryminalistyki z zacięciem śledczym.

W tym samym czasie młoda dziennikarka telewizyjna Pola Sass otrzymuje z anonimowego źródła wideo przedstawiające zwłoki na polanie. Niedługo później tajemniczy nadawca przesyła jej kolejne nagranie.
Czas nagli.
Patronat medialny: lubimyczytac.pl, Wirtualna Polska, Nakanapie.pl

 

O AUTORZE
LUDWIK LUNAR – urodzony w 1983 roku introwertyk i racjonalista, który interesuje się sztukami wizualnymi, muzyką i ekologią. W czasach jego dzieciństwa miasteczkiem, w którym się urodził i wychował, wstrząsnęła seria morderstw dokonanych przez jednego z największych polskich seryjnych morderców. Być może właśnie dlatego po ponad 30 latach od tamtych zdarzeń postanowił napisać swój pierwszy kryminał.

„Za nasze grzechy”.
Premiera: 25.10.2023
Cykl: prokurator Emil Grab, tom 1
ISBN: 978-83-276-9948-0
Cena: 41,99 zł
Cena e-book: 35,99 zł
Gatunek: kryminał
Format: 145×215
Oprawa miękka

www.harpercollins.pl

Kategorie: Literatura