Zbrodnia w światku wydawniczym

Przegląd

25 października nakładem HarperCollins Polska pojawił się „Smog” – drugi tom cyklu kryminalnego o komisarzu Nawrockim autorstwa Pawła Fleszara. Pierwszy tom serii, „piekło-niebo”, zyskał uznanie czytelników. W drugim tomie komisarz będzie prowadził śledztwo w środowisku wydawniczym po tym, jak zniknie ciało pisarza, który stracił życie w dziwnych okolicznościach. W „Smogu” atmosfera się zagęści niczym w klasycznym kryminale „noir”.

 

O KSIĄŻCE:

To brzmi jak dobry początek powieści: w niejednoznacznych okolicznościach umiera autor kryminałów. Sęk w tym, że wkrótce ciało Daniela Kasprzaka ginie i trudno ustalić, czy był to wypadek, morderstwo, czy może… mistyfikacja? Tymczasem jego nowa książka sprzedaje się znakomicie.
Kluczowe wydaje się pytanie, jaką rolę w tych wydarzeniach odgrywa Laura, bliska znajoma zaginionego autora. Czy mówi wszystko, co wie? A może jest klasyczną femme fatale rodem z kryminałów noir?
Prowadzący śledztwo komisarz Wit Nawrocki musi odnaleźć się w na pozór niewzbudzającym podejrzeń środowisku pisarzy i wydawców, blogerów i czytelników odwiedzających targi książki oraz książkową giełdę na pchlim targu.
Tymczasem podczas sadzenia lasu Prawiek, upamiętniającego Nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk, zostają znalezione zwłoki. Atmosfera gęstnieje jak jesienna krakowska mgła.
Książka pod patronatem lubimyczytac.pl, Wirtualnej Polski i Magazynu Pocisk

DO TEJ PORY NAKŁADEM WYDAWNICTWA HARPERCOLLINS UKAZAŁ SIĘ PIERWSZY TOM CYKLU KRYMINALNEGO Z KOMISARZEM NAWROCKIM, ZATYTUŁOWANY „PIEKŁO-NIEBO”

Kraków, maj 2019 roku. Nad zalewem zostają znalezione zwłoki małego chłopca. Ślady świadczą o brutalnym zabójstwie – duszeniu i gwałcie. Wkrótce dochodzi do kolejnych zaginięć i morderstw chłopców w innych częściach miasta. W tym czasie ma premierę dokument braci Sekielskich i odżywa historia Gumisia. Policja musi rozstrzygnąć, czy to przypadkowy zbieg okoliczności, czy elementy perfidnej intrygi. I czy papierowa dziecięca zabawka „piekło-niebo” może stanowić klucz do rozwiązania zagadki?

CZYTELNICY O TWÓRCZOŚCI AUTORA:
Nikt wzajemnie nie poklepuje się ciągle po plecach, panuje wzajemna niechęć, zazdrość, uprzedzenia bądź rywalizacja. Koniec śledztwa na papierze, tak naprawdę nie oznacza jego finału… Ono trwa dalej, siejąc spustoszenie w życiu prywatnym i psychice tych, którzy brali w nim udział. Świetnym zabiegiem było wplecenie w całą treść motywu zabawy, znanej pewnie większości z Was z okresu wczesnoszkolnego. Choć tutaj miała ona dużo bardziej ponury lub przerażający wydźwięk, dla mnie okazała się bramą do sentymentalnej podróży we wspomnienia z dzieciństwa. To także znakomity symbol tej historii oraz bardzo trafny tytuł. Książka zasadniczo nadaje się dla ludzi o mocnych, wręcz stalowych nerwach. Niemniej jak najbardziej warta jest przeczytania i poświęconego jej czasu. Polecam!!! Ewelina_B, lubimyczytac.pl o książce „piekło-niebo”
***
[…] To, jak ludzie reagują na te makabryczne wydarzenia, rzuca światło na różne aspekty ludzkiej natury i moralności. Mimo trudnej tematyki, powieść “piekło-niebo” mocno wciąga czytelnika. Fleszar potrafi perfekcyjnie manipulować emocjami i trzymać czytelnika w napięciu od pierwszej strony. W tej książce trudno oderwać się od kolejnych rozdziałów, ponieważ każdy z nich kryje w sobie nowe tajemnice i zwroty akcji. Mimo szokujących opisów zbrodni, czytelnik zostaje zahipnotyzowany i zmuszony do kontynuowania lektury, aby poznać odpowiedzi na pytania, które autor stopniowo odsłania. Anna Szymczak, lubimyczytac.pl o książce „piekło-niebo”
***
Dobrze dla czytelników, że autor wcześniejszej intrygującej „Powodzi” stworzył „Piekło-niebo”.
I że nie poprzestał na tym – na progu świeżutki „Smog”.
Ma naturalny dar opowiadania i oby używał go jak najczęściej. AK17, lubimyczytac.pl

O AUTORZE:
Pisarz, dziennikarz, absolwent studiów politologicznych, dziennikarskich i medioznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po dwudziestu latach pracy dziennikarskiej postanowił spróbować dłuższych form. Debiutował w 2019 roku powieścią kryminalną „Powódź”. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za opowiadania, między innymi w konkursie Gazety Wyborczej i platformy Netflix na alternatywne zakończenie serialu „W głębi lasu” i książki Harlana Cobena. W 2019 roku został jednym ze zwycięzców konkursu „Kryminał na 100-lecie AGH” – jego opowiadanie „Dodatkowy rzut osobisty” ukazało się w antologii „Archiwum Groźnych Historii”.

Premiera: 25.10.2023
Cykl: komisarz Wit Nawrocki, tom 2
ISBN: 978-83-276-9373-0
Cena: 39,99 zł
Cena e-book: 33,99 zł
Gatunek: kryminał
Format: 145×215
Oprawa miękka


www.harpercollins.pl

Kategorie: Literatura