Sierpniowe TOP 10 Audioteki

Przegląd

Remigiusz Mróz kontynuuje swoją dominację na liście najpopularniejszych audiobooków Audioteki – Zarzut, czyli kolejna odsłona losów Joanny Chyłki, pozwoliły autorowi utrzymać się na pierwszym miejscu rankingu. Drugie miejsce zajął pierwszy odcinek audioserialu Oni tu są, a trzecie – Zima Świata Kena Folletta, czyli superprodukcja zrealizowana przez Audiotekę wraz z Wydawnictwem Albatros. Niekwestionowanym liderem wśród podcastów pozostaje Spokojnie, to tylko życie, czyli audycja Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej.

TOP 10 audiobooków

Joanna Chyłka wróciła, a jej nowa sprawa z miejsca stała się najchętniej słuchaną produkcją sierpnia. W Zarzucie do głównej bohaterki zgłasza się ksiądz, któremu prawniczka i jej siostra wiele zawdzięczają. Na duchownym ciążą poważne zarzuty, pomimo których Chyłka podejmuje się jego obrony. Wyzwaniem są nie tylko niekorzystne dowody, ale również młoda i ambitna oskarżycielka, nazywana “Chyłką prokuratury”. Czyta Karolina Gorczyca.

Na drugim miejscu znalazł się pierwszy odcinek audioserialu Oni tu są, w którym para policjantów granych przez Magdalenę Różczkę i Mateusza Banasiuka, na własną rękę prowadzi śledztwo dotyczące tajemniczego, nieziemskiego znaleziska. Pierwsze odcinki serialu, do którego scenariusz napisał znanyaktor dubbingowy – Adam Bauman, są już dostępne dla użytkowników Audioteki.

Na podium utrzymała się superprodukcja Audioteki i Wydawnictwa Albatros – Zima Świata, Kena Folletta. Druga część trylogii „Stulecie” rozpoczyna się w 1933 roku w Berlinie, gdzie Maud i Walter von Ulrichowie przeprowadzili się po zakończeniu I wojny światowej. Walter objął posadę deputowanego w Reichstagu, natomiast Maud podjęła pracę jako dziennikarka. Do obsady znanej z Upadku gigantów dołączyli m.in. Sandra Drzymalska, Maciej Musiał, Jakub Gierszał, Bartosz Bielenia i Leszek Lichota.

„Zarzut”, Remigiusz Mróz, wydawnictwo: Czwarta Strona;
„Oni tu są, odc. 1”, Adam Bauman, wydawca: Audioteka;
„Zima Świata”, Ken Follett, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Albatros;
„Cafe Museum”, Robert Makłowicz, wydawnictwo: Wysoki Zamek;
„Psy Pana”, Marcin Świątkowski, wydawnictwo: Sine Qua Non;
„Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, Joanna Kuciel-Frydryszak, wydawnictwo: Marginesy;
„Pół na pół”, Steve Cavanagh, Wydawnictwo Albatros;
„Widmo Brockenu”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia;
„Zima Świata. Część trzecia”, Ken Follett, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Albatros;
„Ataraksja”,Tomasz Żak, wydawnictwo: Sine Qua Non.

TOP 10 podcastów

Spokojnie, to tylko życie pozostaje najchętniej słuchanym podcastem dostępnym w Audiotece. Głęboko rozwinięta wiedza z zakresu biologii oraz skupienie na kwestiach psychologicznych, przedstawiane przez autorki – Martę Niedźwiecką i dr Joannę Podgórską, sprawiają że audycja od miesięcy cieszy się dużym uznaniem słuchaczy, a jej popularność potwierdzają wysokie pozycje w comiesięcznych zestawieniach.
Na drugim miejscu wśród najchętniej słuchanych audycji sierpnia znalazł się podcast PigOut i Chmielarz gadają o książkach, w ramach którego autor bestsellerów oraz popularny bloger, rekomendują ciekawe ich zdaniem lektury, z dozą charakterystycznego poczucia humoru i dystansu. Autorzy już jesienią powrócą do Audioteki z drugim sezonem swoich rozmów, a wszystkie odcinki pierwszego są dostępne bezpłatnie w aplikacji. Oficjalnym partnerem produkcji jest portal LubimyCzytac.pl.
Trzecie miejsce przypadło Strefie Psyche Uniwersytetu SWPS, czyli audycji prowadzonej przez psychologów z Uniwersytetu SWPS, którzy w przystępny sposób opowiadają o ludzkiej psychice i wyjaśniają mechanizmy jej działania.

„Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka;
„PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka;
„Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
„Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
„Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
„Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski;
„Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
„Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”;
„Radio Książki”, wydawca: Agora;
„Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka.

 

Kategorie: Bestsellery
Tagi: Audioteka.pl