Bestsellery książkowe w sierpniu 2023 według Gandalf.com.pl

Bestsellery książkowe w sierpniu 2023 według Gandalf.com.pl

Przegląd

Przeglądając listę książkowych bestsellerów sierpnia w księgarni internetowej Gandalf.com.pl można zauważyć dużą różnorodność tematyczną. Zestawienie otwiera książka dla dzieci, a na kolejnych pozycjach znajdują się m.in. tytuły z takich kategorii jak fantastyka, literatura faktu czy young adult.

1. To twoje ciało, Luca Serrano, Wydawnictwo Debit
Rozmowa z dzieckiem na tematy takie jak cielesność czy seksualność nigdy nie jest łatwa. Z pomocą rodzicom przychodzi książka To twoje ciało Luki Serrano. Autor tłumaczy, jak w świadomy sposób rozpocząć komunikację, aby dziecko miało poczucie, że może zwrócić się do mamy lub taty z każdym problemem. Lektura książki sprawi, że Twoja pociecha lepiej zrozumie, jak funkcjonuje i dojrzewa jego/jej ciało.

2. Ucieczka w dzicz. Wojownicy. Tom 1, Erin Hunter, Wydawnictwo Nowa Baśń
Pierwsza część bestsellerowej serii Wojownicy, napisanej przez kilka autorek posługujących się pseudonimem Erin Hunter. W Ucieczce w dzicz poznajemy głównych bohaterów cyklu – cztery klany kotów żyjące w lesie. Jeden z nich zburzył dotychczasowy ład, co stanowi niebezpieczeństwo dla pozostałych klanów. Czy zaatakowanym kotom uda się obronić swoje tereny?

3. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Joanna Kuciel-Frydryszak, Wydawnictwo Marginesy
Książka Chłopki. Opowieść o naszych babkach to przedstawienie heroizmu, codziennego trudu i walki o lepsze jutro. Walki często skazanej na niepowodzenie. Joanna Kuciel-Frydryszak wykracza daleko poza tematy związane z polską wsią. Autorka opisuje prawdziwą siłę kobiet i mierzenie się z przeciwnościami losu w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

4. Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomba atomowej, Kai Bard i Martin J. Sherwin, Wydawnictwo Replika
Biografia Roberta Oppenheimera, nazywanego ojcem bomby atomowej. To opowieść o wewnętrznej walce i mierzeniu się ze skutkami własnego odkrycia, które doprowadziło do śmierci wielu tysięcy ludzi. Historia amerykańskiego fizyka stała się niezwykle popularna za sprawą filmu Oppenheimer w reżyserii Christophera Nolana.

5. For Sure Not You, Westwood Academy Tom 1, Weronika Ancerowicz, Wydawnictwo NieZwykłe
Czy wzorowa uczennica będąca przewodniczącą szkoły może nawiązać jakąkolwiek relację z wytatuowanym i łamiącym wszelkie reguły chłopakiem? Okazuje się, że tak! Książka Weroniki Ancerowicz pt. For Sure Not You to propozycja z wątkiem hate-love, przeznaczona dla nieco młodszych czytelników.
Pozostałe bestsellery na Gandalf.com.pl:

6. Pucio uczy się mówić, Marta Galewska-Kustra, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

7. Rodzina Monet. Tom 3. Perełka część 2, Weronika Marczak, Wydawnictwo You&YA

8. Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces, Mark Wolynn, Wydawnictwo Czarna Owca

9. Najbogatszy człowiek w Babilonie, George S. Clason, Studio Emka

10. Sapiens. Od zwierząt do bogów, Yuval Noah Harari, Wydawnictwo Literackie

 

 

Kategorie: Bestsellery
Tagi: Gandalf